Gündem Haberleri

  Dün Kayseri'de yakalanmıştı! O teröristin kim olduğu ortaya çıktı

  Oktay ENSARİ/ DHA
  03.05.2017 - 10:15 | Son Güncelleme:

  Kayseri' de çalıştığı inşaata yapılan operasyonla yakalanan PKK’lı terörist Harun Piran kod adlı Mustafa Birimin (27) canlı bomba olduğu ve keşif amacıyla Kobani'den Türkiye'ye giriş yaptığı belirlendi.

  Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Özel Harekat ekiplerince çalıştığı şehir hastanesi inşaatı şantiyesinde kaldığı konteynere gece yapılan baskınla yakalanan PKK’lı terörist Mustafa Birim’in uyuyan hücreye bağlı canlı bomba olduğu, keşif ve milis örgütlenmesi faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.


  Diyarbakır Dicle İlçesi doğumlu Mustafa Birimin, Kandilde bölücü terör örgütünün kamplarında 5 yıl eğitim aldıktan sonra 2014 yılında Kobaniye, oradan da 2015 yılında Türkiyeye giriş yaparak, 2016da Kayserideki eniştesinin yanına geldiği öğrenildi. Burada, Kocasinan ilçesindeki halen yapımı süren şehir hastanesi inşaatında işçiolarak çalışan ve diğer işçilerle birlikte yatakhane olarak kullanılan konteynerde kalan Mustafa Birimin örgütün dağ kadrosundan olduğu ortaya çıktı. Mustafa Birim’in TEM Şubesindeki sorgusu sürüyor.

  Etiketler: kobani , Son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı