Dünya Haberleri

DÜNYA

  Son dakika... Antalya'da gözaltına alınan 2 Alman vatandaşı için flaş açıklama

  Hürriyet Haber
  04.09.2017 - 13:03 | Son Güncelleme: 04.09.2017 - 19:35

  Alman hükümet sözcüsü, "Antalya'da gözaltına alınan iki Alman vatandaşından biri serbest bırakıldı" açıklamasını yaptı.

  Reuters'ın haberine göre Alman hükümet sözcüsü ayrıca Türkiye'nin şu anda AB'ye katılacak durumda olmadığını, fakat müzakereler konusunun 24 Eylül'de Almanya'da yapılacak seçimlerden önce AB seviyesinde tartışılmayacağını da söyledi.

  Bu arada AB Komisyonu da Türkiye ile müzakereler konusunun ekim ayında tartışılacağını, üyelik sürecini kesmenin üye ülkelerin takdirinde olduğunu açıkladı.

  Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan daha önce yapılan açıklamada iki Alman vatandaşının perşembe günü Türkiye'de gözaltına alındığı bildirilerek, gözaltıların "siyasi suçlamalara dayandığı" öne sürülmüştü.

  SAVCILIK İFADESİNİN ARDINDAN BIRAKILDI

  Öte yandan, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, ihbar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Antalya Havalimanı'nda 31 Ağustos'ta gözaltına alınan Türk asıllı Alman vatandaşlarından S.A'nın, emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen S.A, savcılıkça tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kadının gözaltındaki kocası K.A'nın ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

  Son dakika... İbrahim Kalından Almanyaya tepkiSon dakika... İbrahim Kalın'dan Almanya'ya tepki

  İki lider kozlarını paylaştı.... Türkiye karşıtı zehir zemberek açıklamalarİki lider kozlarını paylaştı.... Türkiye karşıtı zehir zemberek açıklamalar

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı