ANKARA HABERLERİ

Sığınmacı kadınlar Kapadokya’da buluştu

Hürriyet Haber
12.03.2017 - 14:42Son Güncelleme :

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD), 10. Geleneksel Kapadokya Kadın Buluşması’nı Kapadokya’da gerçekleştirdi.

Hürriyet Haber

Sabah saatlerinde Konya, Niğde, Kayseri ve Nevşehir’den otobüslerle Kapadokya’ya getirilen binden fazla sığınmacı ve mülteci kadınlar, Türk vatandaşı kadınlar ve kadın hakları için çalışan sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, organizasyonla ilgili “Kadınlar en incinebilir gruplar arasında başta geliyor. Aslında çoğu zaman hem ülkelerinde, hem yollarda, hem Türkiye’de hayatlarını yaşayamayan, evlerinden çıkamayan, çekinen kişileri, farklı ülkelerden gelseler de benzer sorunlar yaşayan kadınları bir araya getirmek istedik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sığınmacı kadınlar Kapadokya’da buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mart 2017 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sığınmacı kadınlar Kapadokya’da buluştu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı