« Hürriyet.com.tr

Milano'da nerelerden alışveriş yapabilirsiniz?

Sanat, lüks giyim ve moda denildiğinde dünyada öne çıkan şehirlerden biri olan Milano, İtalya'nın en şık şehirlerinden biri. Milano'da dünyaca ünlü tasarımcıların en son kreasyonlarını bulabilir ve son trendleri takip edebilirsiniz. İşte alışveriş keyfini doyasıya yaşayacağınız yerler...

Hürriyet Haber
X

La Rinascente

Milano'nun çok katlı alışveriş merkezlerinden biri olan La Rinascente, Duomo'nun hemen karşısında yer alıyor. Kıyafetten ev ürünlerine, ayakkabıdan çantaya kadar geniş bir ürün seçkisi mağazada sizleri bekliyor. En üst kattaki yeme-içme mekanı ise Duomo manzarası eşliğinde keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor.

10 Corso Como

Milano'nun en ünlü konsept mağazalarından biri olan 10 Corso Como, dünyanın en ünlü tasarımcılarının özel koleksiyonlarını görebileceğiniz bir yer. Tasarım mağazasında ayrıca moda ve sanat kitapları bulabileceğiniz bir kat ve soluklanabileceğiniz harika bir cafe de var.

Galleria Vittorio Emanuele II

Milano'nun kalbinde bulunan ve en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II, tarihi bir pasaj görünümünde. Dünyanın en ünlü mağazalarından tarihi bir atmosferde alışveriş yapmak mümkün.

Milanoda nerelerden alışveriş yapabilirsiniz


Navigli

Kanallar etrafında konumlanan Navigli bölgesi bohem ve salaş bir ruha sahip. Antika eşyalardan sanatsal tasarımlara kadar pek çok özgün objeye burada rastlamak mümkün. Kanal kenarında bulunan şirin cafelerde soluklanmak ise oldukça keyifli.

Amalfi kıyılarının incisi PositanoAmalfi kıyılarının incisi PositanoVia Torino

Milano'nun özgün butiklerinin bulunduğu Via Torino'da uygun fiyatlı butikler ve ilginç tasarımlı eşyalar bulunabilir. Erişilebilir ürünlere ev sahipliği yapan caddede aynı zamanda yerel restoranlara da rastlamak mümkün.

Milanoda nerelerden alışveriş yapabilirsiniz


Il Salvagente

Milano'nun merkezinde yer alan Il Salvagente mağazası ünlü İtalyan markalarının outlet kreasyonlarını bulabileceğiniz bir alışveriş noktası. Uygun fiyatlı bi çok tasarım ürüne burada kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Milano’da bütün yollar ‘sanata’ çıkıyorMilano’da bütün yollar ‘sanata’ çıkıyorVia Montenapoleone

Milano'nun en ünlü alışveriş caddeleri arasında olan Via Montenapoleone'de kendinizi lüks mağazaların ihtişamına bırakabilir, göz alıcı tasarımlar arasında kendinizi kaybedebilirsiniz.

Via Della Spiga

Şehrin ortasında alışveriş adına en lüks mağazaları bulabileceğiniz Via Della Spiga, etkileyici mimariye sahip olan binaları ve başarılı görsel sunumları olan mağazaları ile şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.

Milanoda nerelerden alışveriş yapabilirsiniz


Serravalle Designer Outlet

Milano'nun en büyük alışveriş noktalarından olan Serravalle Designer Outlet, dünyaca ünlü markaların bir önceki sezona ait ürünlerine ulaşabileceğiniz bir yer.

Corso Venezia

Corso Venezia, büyüleyici konseptte mağazalar ve şık cafelerin bulunduğu bir cadde. Tasarımcı butiklerinin yanında caddede ayrıca lüks moda evlerinin geniş ve ihtişamlı mağazalarına da rastlayabilirsiniz.

Kaynak: Hürriyet Haber

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Güneşin adamı Asativatas’ın diyarı: Karatepe Aslantaş Milli Parkı
GezginGezgin
Avrupa'nın çatısına yolculuk
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Okyanusun altında ortaya çıktı! Bilim insanları şokta...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Gezerken birçok şey öğreneceğiniz dünyanın en ucuz 10 şehri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Volkanik adada yaşayan ilginç insanlar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa’nın en renkli seyahat molası: Strasbourg ve Colmar