Gündem Haberleri

GÜNDEM

  13 Mayıs Sayısal Loto sonuçları! Tam 5 buçuk milyon TL o şehire gitti!

  Hürriyet Haber
  15.05.2017 - 10:23 | Son Güncelleme:

  Sayısal Loto sonuçları, haftaya zengin başlama ümidi olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Altı rakam arasından hepsini tutturarak haftanın büyük ödülünü kazanmak isteyen vatandaşlar, 13 Mayıs Sayısal Loto sonuçları için araştırmalarını gerçekleştirdi. bu hafta Kocaeli'nin Çayırova ilçesine isabet eden büyük ikramiye, bir kişiye 5 milyon 468 bin TL ikramiye kazandırdı. İşte, 13 Mayıs Sayısal Loto sonuçları ve kazandıran rakamlar

  Sayısal Loto sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından açıklandı. Bu hafta 6 bilen kişiye 5 milyon 468 bin 698 lira para veren Milli Piyango İdaresi (MPİ), 6 bilen kişinin Kocaeli'nin Çayırova ilçesinden olduğunu duyurdu. İşte,, adayların merakla beklediği 13 Mayıs Sayısal Loto sonuçları ve kazanan şanslı numaralar

  Sayısal Loto 13 Mayıs sonuçlarına göre  6 bilen bir kişi, 5 milyon 468 bin 698 lira 25 kuruşluk ikramiyenin sahibi oldu.  Sayısal Loto'nun bin 70'inci hafta çekilişinde kazandıran numaralar 13, 19, 21, 22, 34 ve 49 olarak belirlendi. 

  Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 123 kişi 6 bin 546 lira 55'er kuruş, 4 bilen 8 bin 656 kişi 70 lira 20'şer kuruş, 3 bilen 167 bin 383 kişi 10 lira 20'şer kuruş ikramiye kazandı. 

  Büyük ikramiyeyi kazananın kuponunun, Kocaeli'nin Çayırova ilçesinden yatırıldığı belirtildi. 

  Çekilişte 8 milyon 588 bin 881 lira 70 kuruş ikramiye dağıtıldı. 

  Hasılattan kamuya KDV olarak 2 milyon bin 939 lira 25 kuruş, şans oyunları vergisi olarak da 1 milyon 118 bin 345 lira 38 kuruş aktarılacak. 

  SAYISAL LOTO OYUNUN ÖZELLİKLERİ

  İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

  Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

  İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

  İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

  Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

  Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

  Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  • (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  • (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı