MERSİN HABERLERİ

Romeo ile Jülyet büyüledi

DHA
26.03.2016 - 11:01Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), William Shakespeare'in ölümsüz eserinden aynı adla operaya uyarlanan 'Romeo ile Jülyet'i sanatseverlerle buluşturdu.
MDOB, librettosu Jules Barbier ve Micher Carre'ye, müziği Charles Gounod'a ait eseri, İbrahim Yazıcı yönetiminde Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sergiledi. Eserin dekor tasarımını Seyhan Atamer, kostüm tasarımını Sevda Aksakoğlu, ışık tasarımını Tarı Deniz, koreografisini Başak Özenç üstlendi. Koroyu esere Oleg Cosntantinov hazırlarken, reji asistanlığını ise Süleyman Tekin yaptı.
Luciano Pavarotti'nin tahtına aday gösterilen dünyaca ünlü Türk tenor Bülent Bezdüz'ün yanı sıra Funda Hayfavi, Emrah Erdem Gedik, Hasan Berk, Ufuk Kasar, Mustafa Özer, Nihan Evren, Andrei Yevtushenko, Serkan Karagöz ve Özkan Çavdaroğlu’nun yer rol aldığı eser sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Mustafa ERCAN / MERSİN, (DHA)
ME(AŞ/YB)(26.03.2016),(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Romeo ile Jülyet büyüledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Romeo ile Jülyet büyüledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı