ANKARA HABERLERİ

Ressam Otan 20'inci kişisel sergisini açtı

Hüseyin ÖZBALI/DHA
06.03.2018 - 10:48Son Güncelleme :

Ankara'da sanatsal çalışmalarını sürdüren ressam Meral Otan, 20'inci kişisel sergisini Vakıfbank Sanat Galerisi'nde açtı.

Hüseyin ÖZBALI/DHA

59 yağlı boya eserin sergilendiği salonda Meral Otan'ın Türk Sanat Müziği sanatçı arkadaşları yalnız bırakmadı.Sergi salonunda sanatçı arkadaşları söyledikleri hareketli sanat müziği nameleri ile canlılık ve ayrı bir renk yaratırken resim galerisi biran da konser salonuna dönüştü. Otan'ın eserleri 16 Mart 2018 tarihine kadar izlenebilecek.

Eğitimci, ressam ve şair olarak tanınan Otan, ''Hiç boş zamanım yok. Sanatsal çalışmalarım yanı sıra Vakıfbank Emekliler Derneği Türk Sanat Müziği Korosu'nda uzun yıllar korist olarak devam ediyorum. Diğer boş zamanlarımda sanat atölyelerinde ve evimde resim çalışmalarıma devam ediyorum. Yağlı boya resimlerim genellikle peyzaj, natürmort, doğa ve portre çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum. Gezdiğim gördüğüm yerleri araştırarak geçmişini ve gelecek izlenimleri kendi dünyamdaki düşlerle, renklerle tuvallerime aktarıyorum. Sergimde beni yalınız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.'' dedi.  
Ankara'da doğan Otan, Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu'nu derece ile bitirdikten sonra yurdun birçok bölgesinde sanat öğretmeni ve idareci olarak çalıştı. Binlerce öğrenciye resim, guaj el sanatları, seramik ve kumaş boyama öğreticiliği yaptı. Yaklaşık 15 yıl önce emekli olan Otan, katıldığı birçok yarışmada ödüller kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ressam Otan 20'inci kişisel sergisini açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mart 2018 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ressam Otan 20'inci kişisel sergisini açtı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı