Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Quantum Break Xbox ve Windows 10 cihazlara geliyor

  Hürriyet Haber
  08.04.2016 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Oyunseverlerin uzun süredir beklediği oyun Quantum Break nihayet Xbox ve Windows 10 cihazlar için kullanıcılara sunuluyor.

  Microsoft stüdyo ve Remedy Entertainment’ın aksiyon dolu gerilim oyunu Quantum Break, XBox ve Windows 10 cihazlarda oyunseverlerin kullanımına sunuluyor. Oyunun XBox versiyonu Xbox oyun mağazası, Windows 10 versiyonu ise Windows Store üzerinden indirilebilir.

  Windows 10 ile birlikte gelen streaming özelliği ile Xbox One'a sahip Windows 10 kullanıcıları, oyun yayını yani streaming sistemi ile oyunlarını bilgisayarları üzerinden oynayabilecek. Ayrıca yeni sistem ile gelecek Windows 10 için Xbox uygulaması, PC'niz üzerinden diğer Xbox One sahibi arkadaşlarınızla 'party chat' yapmanızı da sağlıyor.

  Oyunda Animorphs dizisindeki Jake karakteriyle bilinen Shawn Ashmore ve Game of Thrones’tan Lord Baelish karakteriyle tanıdığımız Aiden Gillen’ın yanısıra, Fringe dizisinde Phillip Broyles karakterini canlandıran Lance Reddick ve Lost dizisinde Charlie karakteriyle tanıdığımız Dominic Monaghan gibi ünlü karakterler de yer alıyor. Oyun için özel olarak çekilen ve toplam 4 bölümden oluşan dizi de oyun içinde kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Oyunseverlerin dizi bölümlerini izleyebilmeleri için oyunda ilerlemeleri gerekiyor.

  Quantum Break Xbox ve Windows 10 cihazlara geliyor

  Quantum Break devrimsel bir eğlence deneyimi sunuyor. Oyun, Remedy Entertainment ve Microsoft Stüdyoları işbirliği ile Xbox One ve Windows 10 için özel olarak geliştirildi.

  Oyun, yıldız bir kadroyla kısmen sert sahneler, kısmen oyun içi canlı aksiyon şovlar içerirken canlı hikaye anlatımları, zengin karakterler ve Remedy’nin alışılmış senaryo sürprizlerini barındırıyor.

  Oyunda yapılan tercihler, oyun ve şov arasındaki eşsiz bir eğlence deneyimini birçok yoldan tamamlayan bir hikayeyi resmediyor. Kahramanları anlamak için oyunu oynamak, kötü adamların farkına varmak için oyun içi şovları izlemek gerekiyor.

  Bunlara ek olarak, Xbox Live ve Xbox app ile PC ya da Xbox’taki Xbox arkadaşlarınızla iletişimde kalıp başarılarınızı ve skorlarınızı paylaşarak kendi “Quantum Break” maceranızı yazabilirsiniz. Ayrıca, Game DVR ile Windows + G tuşlarına basarak “Quantum Break” oyun kliplerinizi ve ekran görüntülerinizi anında kaydedebilir, bu klipleri Xbox Live’da ya da herhangi bir sosyal medya hesabında paylaşabilirsiniz.

  Quantum Break Xbox ve Windows 10 cihazlara geliyor

  QuantumBreak Windows 10 sürümünde 4K çözünürlük, DirectX 12 ve 60 fps desteği bulunuyor. 

  Soluk soluğa süren bir macerada, kahramanımız Jack zamanı kontrol ederek, geleceğini belirlemeye çalışıyor. Oyun kahramanlar hakkındayken, serimiz kötü adamların üzerine odaklanıyor. Oyunun içerisinde geçen serimizde ise hikayenin diğer yüzünü, Monarch Solutions adındaki acımasız şirket tarafından idare edilen düşman kampında neler olduğuna şahit oluyorsunuz.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı