Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Parasını ödeyip öldürüyorlar! Böyle poz verdiler

  Adem GÜNGÖR/DHA
  30.01.2018 - 14:31 | Son Güncelleme:

  Doğu Karadeniz Bölgesinde yaban hayatı için sürdürülen envanter belirleme çalışması sonrası av turizm sezonu açıldı. Artvin'de, 15 bin lira ödeyen bir işadamı, rehberler eşliğinde çıktığı avda, yaban keçisi avladı.

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun'da yaban hayatına ilişkin envanter çalışması yaptı.

  Çalışma ile bölgedeki yaban hayatı popülasyonu belirlendi, sayılarında artış gözlenen yaban hayvanlarına yönelik av kotaları hazırlandı. Çalışmanın tamamlanmasıyla bölgede av turizmi başladı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü'ne 15 bin lira ödeyen Erzincanlı işadamı İshak Kaçmaz'a, 10 gün süre içerisinde bir yaban keçisi avlama hakkı verildi.

  REHBER EŞLİĞİNDE ARAZİYE ÇIKTI

  Kendisine eşlik eden rehber Sebahattin Yılmaz ve Milli Parklar görevlileriyle birlikte Artvin'in Ortaköy köyü kırsalına çıkan Kaçmaz, avın ikinci gününde çıktığı 2 bin rakımlı tepede 8 saat bekledikten sonra 450 metreden hedef aldığı yaban keçisini avladı. Kaçmaz, avladığı keçinin boynuzundan tutarak poz verdi. Avcılığı sevdiğini anlatan Kaçmaz, zorlu bir doğa tırmanışının ardından avı başarıyla tamamladığını söyledi.

  Parasını ödeyip öldürüyorlar Böyle poz verdiler

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı