Dünya Haberleri

  'Orayı onlarca kez vurduk' itirafı

  Hürriyet Haber
  19.07.2017 - 16:11 | Son Güncelleme:

  İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun kapalı kapılar arkasında Polonya, Macaristan ve Çekya başbakanlarına 'İsrail'in şu ana kadar Suriye'deki Hizbullah hedeflerini onlarca kez vurduğunu' söyledini yazdı. Habere göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de katıldığı zirvede yanlışlıkla açık kalan mikrofonun aziziliğine uğradı.

  Haaretz'in haberine göre, Netanyahu kapalı kapılar ardından, "Putin'e söyledim, eğer onları (İran) Hezbollah'a silah transferi yaparken görürsek, onlara zarar vereceğiz. Ve bunu onlarca kez yaptık" dedi. 

  Habere göre, Netanyahu'nun yaptığı gizli konuşma yanlışlıkla başka bir bölümde bulunan muhabirlerin kulaklığına yansıdı. Netanyahu'nun 'itirafına' neden olan teknik arızanın birkaç dakika sonra düzeltildiği ifade edildi. 

  İsrail, Rusya ve ABD tarafından Suriye'nin güneybatısında ilan edilen ateşkese karşı çıkıyor. İsrail'in ateşkese karşı çıkma gerekçesi ise Lübnan Hizbullahı ve Şii milislerin bölgede daha aktif hale gelecek imkânı bulmalarından duyulan çekince.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı