ANKARA HABERLERİ

Öğrencilere trafik bilinci eğitimi

DHA
30.03.2017 - 12:58Son Güncelleme :
DHA

Zeynep GÖRGÜLÜ/ŞEREFLİKOÇHİSAR(Ankara), (DHA)- ANKARA'nın Şereflikoçhisar ilçesinde ana sınıfı ile ilkokul öğrencileri, trafik konusunda bilinçlendiriliyor. Bu kapsamda sürücü Kursları Konfederasyonu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerinin trafik konusunda bilinçlendirilmesi için protokol imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü anasınıfı ve ilkokullarında trafik konusunda bilinçlendirilmesi için eğitime başlandı. İlk olarak TOKİ İlkokulu'nda başlanan eğitimi İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ile Şube Müdürü Hasan Arıoğlu da izledi. Şereflikoçhisar Sürücü Kursu sahibi Hayri Aslan tarafından verilen eğitimde, 'Trafik nedir?, taşıtları tanıyalım., okul Servisleri, karşıdan karşıya geçme, toplu taşıma ve özel araçlarda seyahat nasıl olur?' gibi konular slayt gösterisi eşliğinde anlatıldı. Eğitim süresince ilçede faaliyet gösteren sürücü kurslarının sırasıyla eğitim vereceği öğrenildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrencilere trafik bilinci eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere trafik bilinci eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı