Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrenciler Kafka’nın peşinde

  Hürriyet Eğitim
  15.05.2017 - 16:57 | Son Güncelleme:

  Öğrenciler, modern dünya edebiyatının özgün yazarlarından Kafka’yı yakından tanımak için doğduğu ve yaşadığı şehir Prag’a gittiler. ‘Franz Kafka; Yalnız Bir Adamın Peşinden’ temalı düzenlen gezi beş gün sürdü. Gezi kapsamında, Kafka'nın evi ve müzesi gezilirken, eser-yazar-dönem-zaman-mekan ilişkileri yerinde incelendi.

  Kafka’yı yakından tanımaları için öğrenciler, beş günlük bir geziyle, yazarın evi ve müzesini ziyaret etti. Uğur Koleji, dünya edebiyatının en tanınmış isimlerinden Franz Fafka'nın doğduğu ve yaşadığı şehir Prag’a, “Franz Kafka; Yalnız Bir Adamın Peşinden” temalı gezi düzenledi. Gezi öncesinde Kafka’nın yazım dilini ve bakış açısını öğrenmek için, Franz Kafka'nın başyapıtlarından biri olan ‘Dönüşüm’ kitabını okuyan öğrenciler, Prag’da 4 gece, 5 gün boyunca birçok mekan ve şehri gezdi.

  Kafka Müzesi’nden Cafe Arco’ya

  Franz Kafka’nın edebiyat yaşamını ve yaşadığı şehri yakından öğrenmek amacıyla düzenlenen gezide öğrenciler sırasıyla Prag, Terezin, Karoly Vary, Dresden ve Berlin şehirlerini ziyaret etti. Gezinin kapsamında Kafka’nın evini, Kafka Müzesi’ni, Wenceslas Meydanı’nı, Cafe Franz Kafka’yı, Cafe Louvre ve Cafe Arco’yu gören öğrenciler, yaşadığı evden eserlerine, fotoğraflarına, el yazılarına ve günlüklerine kadar birçok şeyi görme şansı yakaladı. Öğrenciler böylece, eser-yazar-dönem-zaman-mekan ilişkilerini kurmayı deneyimledi.

  Gezi kapsamında, Mustek Meydanı, Astrolojik Saat, Kraliyet Saray, Charles Köprüsü, Terezin Nazi Toplama Kampı, Faber Castell Ve Pelikan Fabrikası, Zwinger Sarayı, Kraliyet Kilisesi, Brandenburg Kapısı, Berlin Duvarı Anıtı, Reichstag (Meclis) Binası ve Postdamer Meydanı da görüldü.

   

   

   

  Etiketler: öğrenci
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı