Gündem Haberleri

  Meteoroloji açıkladı! İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

  Hürriyet Haber
  01.04.2016 - 16:28 | Son Güncelleme:

  Meteorolojinin yaptığı açıklamaya göre hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği ön görüldü. İç kesimlerde ve yurdun güney kesimlerinde hava sıcaklıkları artmaya devam edecek. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava sıcaklıkları nasıl olacak?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklıklıkları git gide artmaya devam edecek. Yurdun genelinde yağış beklenmiyor. Rüzgarın ise kuzey ve batı, Marmara'da ise güney batı yönlerinden ara ara orta derecede rüzgarlar esmesi bekleniyor. İstanbul, Ankara, İzmir için hava sıcaklıkları şu şekilde olacak;

  Yapılan değerlendirmelere göre İstanbul hava durumu ve Ankara hava durumu için ilerleyen günlerde sıcaklıkar artacak. İzmir hava durumu en yüksek 24 dereceye kadar çıkacak. Antalya hava durumu ise ilerleyen günlerde 23 derece olacak. Hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde 2-4 derece artacağı tahmin ediliyor. Yağışların sağanak şeklinde Doğu Anadolu'nun kuzeyi, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı belirtiliyor. Bugün öğleden sonra ise ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde toz aşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yola çıkacak vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

  Meteoroloji açıkladı İstanbul, Ankara, İzmir hava durumuÜlkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığının artmaya devam ederek, ülkemizin güney ve iç kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

  RÜZGAR :Rüzgarın genellikle kuzey ve batı, Marmara'da güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  İstanbul, Ankara, İzmir 5 günlük hava durumu için tıklayınız!

  İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin hava durumu sıcaklıkları şu şekilde;

  Ankara: Az bulutlu 20
  İstanbul: Az bulutlu ve açık 19
  İzmir: Az bulutlu ve açık 23
  Adana: Az bulutlu 25
  Antalya: Az bulutlu ve açık 19
  Samsun: Parçalı ve az bulutlu 20
  Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 18
  Erzurum: Parçalı bulutlu 9
  Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 18

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı