GeriKadın Sağlığı Yazı Sağlığa Çevirmenin 5 Sıcacık Yolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yazı Sağlığa Çevirmenin 5 Sıcacık Yolu

Yazı Sağlığa Çevirmenin 5 Sıcacık Yolu

"Yaz aylarında güneşin de etkisiyle insan daha neşeli ve enerjik hisseder. Bu durum psikolojimizden vücut sağlığımıza kadar tüm hayatımızı etkiler. Yazın günler uzar, gecelere doyum olmaz. Denize bakarken batan güneşin renklerinin ya da gece olduğunda bulutsuz gökyüzünde ay ve yıldızların dansının peşinden gidin ve kendinizi daha sağlıklı bir düzene sokmak için beklemeyin."

Yüzmek

Gezegenin en şanslı topraklarında yaşayan bir ülke halkı olarak yazın cennet gibi koylarımızda yüzmenin keyfi paha biçilmez oluyor. Madem böyle bir şansımız var niye bunu sağlığımız için bir avantaja dönüştürmüyoruz. Her gün bir saatlik düzenli yüzme, bize daha sıkı bir vücut, daha dinç bir beyin olarak geri dönecektir.Yazı Sağlığa Çevirmenin 5 Sıcacık Yolu

Açık hava

Yazın daha fazla dışarıda vakit geçiririz. Bunun sayesinde fark etmesek de güneş bizi pozitif enerjiyle doldurur. Pozitif enerji, neşe ve yaratıcılık olarak bizi besler ve kış aylarında üzerimize yapışan depresiflikten uzaklaşırız. Şöyle bir hatırlamaya çalışın, neredeyse en güzel anıların hep açık havada yaşandığını göreceksiniz.

Yazı Sağlığa Çevirmenin 5 Sıcacık Yolu

Doğal beslenmek

Yaz gelmiş, tüm insanlığa bir gülümseme gelmiş. Tüm bu güzel ortamın diğer bir yanı da kalabalık masalarda dostlarla yenen yemeklerdir. Yıldızların altında, kahkahalar içinde geçen bu yemeklerde mümkün olduğunca hafif ve yormayan yemekleri seçmekte yarar var. Doğayla uyumu yakalamak için daha ne bekliyorsunuz.

Yazı Sağlığa Çevirmenin 5 Sıcacık Yolu

Tatil yapmak

Sıcak kumlardan serin sulara atlamak ya da bir ağacı gölgesinde uyumak. Hangi türlüsünü seçerseniz seçin, tatilde olmak fikri bile yetiyor bazen e-posta kutusunun sürekli dolu olmasının yarattığı stresi azaltmaya. Aylar öncesinden yapılan planlamaların sonunda işte o beklediğinin bir hafta geldi. Sonuna kadar keyfine bakın.

Yazı Sağlığa Çevirmenin 5 Sıcacık YoluGüneşlenmek 

Uzun saatler güneşin altında kalmak sağlık açısından çok zararlı olduğu bilinen bir gerçek. Doğru koruma önlemleri alındığında ve doğru saatler seçildiğinde ise güneşlenmek tüm vücut için bir doğal ışın terapisi anlamına geliyor. Belki de bu şansa sahip son insan nesli olarak güneşin tadını çıkaralım. Ama sakın uyuyakalmayın.

Kaynak: Doğan Burda

False