GeriKişisel Bakım Türk kadınları liste başı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk kadınları liste başı

"Türk kadınları, dünya kadınları arasında fark atarak 'en güzel' kategorisinde yer alıyor."

Ege Bölgesi Diş Hekimleri'nin bilimsel kongresinde konferans vermek üzere Antalya'ya gelen ünlü estetik cerrah Prof. Dr. Onur Erol "Dünyanın en güzel kadınları hangi ırktan" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Genel konuşmak doğru olmamakla beraber, Avrupa'nın kuzey bölgesindeki, İsveçli kadınların bir grubu çok güzel. Ukraynalı kadınlar da güzel ama Türk kadınları da çok güzel.

Çünkü Türk kadını kendisine bakmayı öğrendi. Onun için yurt dışından gelenler kadınlarımıza bayılıyor. İklim şartları, beslenme bozuklukları nedeniyle insanlar çöküntüye uğrayabiliyor. Bu olmasa bizim ırkımızın aslında en güzel ırklardan olması lazım. Çünkü karışmış.

Anadolu'da o kadar çok medeniyet olmuş ki o medeniyetler insanları karıştırmış ve güzel bir şey yapmış. Bu sayede genetik hastalıklarından da uzaklaşmışız. Bizim iyi beslenmiş, iyi yetişmiş insanlarımız çok güzel görüntü sergileyebiliyorlar."

Buğday tenli Türk erkeklerinin de kendilerine bakmaları halinde çok yakışıklı olduklarını belierten Prof. Dr. Erol, "Bence bizim erkelerimiz diğer ırklardan daha iyidir. Dünyada çok güzel erkekler var ama erkeğin yakışıklı olması önemli" dedi.

Varoş kadınlarının estetik talebi

Eskiden yalnızca sahne sanatları yapan kadınların estetik yaptırdığı gibi bir izlenim olduğunu, ancak son 10-15 yıldır toplumun hemen her kesiminden insanların estetik ihtiyacı duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Onur Erol, estetik müdahalenin varoşlardaki kadınlar arasında da çok yaygınlaştığını bildirdi. Prof. Dr. Erol, şöyle devam etti:
"Estetik müdahale varoşlara kadar yayıldı. Artık her tür insan estetik için geliyor. Türbanlısı da iş kadınları da... Günümüzde 'body imaj' çok önemli sayılıyor. Vücudu güzel olanın kendine güveni geliyor. Sanatçı hem kendi için hem de mesleği için estetik yaptırıyor. Diğerleri kendisi için estetik yaptırıyor.

Bu, iş yerine de sosyal hayata da olumlu yansıyor. Üniversite sınavını kazanan öğrenci, önce burnunu yaptırıyor, üniversiteye yeni burnuyla gidiyor. Yeni çevresi, arkadaşları onun burnunun estetikli olduğunu bile fark etmiyor."

Karadenizliler burunlarından şikayetçi

Dünya tıp literatürüne "Turkish delight-Türk lokumu" adını verdiği burun ameliyatı yöntemini kazandıran, bu konuda dünyanın çeşitli ülkelerinde konferanslar veren Prof. Dr. Erol, Karadenizli insanların burunlarının genellikle büyük ve sivri, Güney Doğuluların ise etli ve büyük olduğunu söyledi. Onur Erol, şöyle devam etti:

"Karadenizliler sivri ve iri burun, doğulu erkekler ise aşırı kıllanma yüzünden estetik merkezlerine geliyor. Onlar zamanında kıllarını iplikle aldırıyorlardı. Şimdi lazer epilasyon çıktı. Doğulu erkekler lazer epilasyonu sırtlarına, boyunlarına uygulatıyor."