Geriİyi Yaşam Sorumlulukların içinde kendinizi kaybetmeyin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sorumlulukların içinde kendinizi kaybetmeyin!

"Heyecan verici bir iş? Mükemmel bir seks hayatı? Belki de mükemmel bir yaşam sürmek mümkün. Önemli olan, mutlu olmak için neyi seçmeyi gerektiğinin bilmemiz. Peki ama bunu nasıl başaracaksınız?"

Sizi en çok ne mutlu ediyor? Uzmanlar insanların mutlu olmasının sadece tek bir şeye bağlı olmadığını söylüyorlar. Ama çağ değiştikçe modern kadının mutlu olmasının zorlaştığı bir gerçek. Hayattan beklentilerimizin sürekli artmasının mutluluktan uzaklaşmamıza ve farkında olmadan büyük bir mutsuzluk kuyusunun dibine düşmemize neden olduğunu hiç farkettiniz mi? Yaşamın detayları arttıkça bu detaylar arasında kaybolmak da kolaylaşıyor. Özellikle günümüzde sorumlulukları hızla artmakta olan kadının, basit bir gülücüğü bile unutup detaylar arasında kaybolması gerçekten çok acı. İş kadınlarından kendilerini hem evde hem de işte ispat etmeleri beklenince sorumluklar da dağ gibi birikiyor.
Aslında ilk olarak yaşamın gerçek amacının mutluluk olduğunu akıldan çıkarmamak gerekiyor. Eğer bunu unutursak dibi kara bir boşluğa hızla düşüyoruz demektir. Yaşamımızla ilgili isteklerin tek sebebinin mutlu olmak olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Eğer para kazanmayı sadece daha çok para kazanabilmek için istiyorsanız ve elinizdekilerle mutlu olmak aklınıza bile elmiyorsa burada bir yanlışlık var demektir.

Unutmayın mutlu olmak çaba gerektirir. Mutlu olmanın en büyük sırrı kendimizi tanımaktan geçiyor. Ne zaman, nasıl ve neden mutlu olduğunuzu bilirseniz, onu elinizde tutmanız da daha kolay olur. Geçmişle günümüzle ve gelecekle ilgili sizi mutlu eden şeyler ne? Ne yapmalısınız da bunları daha sık gerçekleştirmelisiniz? Tüm bu soruların cevabını verdiğiniz zaman mutluluğun size doğru yaklaştığını fark edeceksiniz. İşte mutluluğunuz için atmanız gereken adımlar...

1- Eğilim: Mutlu olmaya hevesli olun...

2- Sorumluluk: Kendinizi olayları kontrol altında tutmayı başaran bir kişi olarak görmeniz önemli...

3- Ayırt Edicilik: Sizi neyin mutlu edeceğini seçebilirsiniz...

4- Kararlılık: Mutlu olmak için prensip sahibi olmak şarttır...

5- Yeniden Başlamak: Eğer işler ters giderse umtsuzluğa kapılmamak önemlidir...

6- Seçenekler: Yeniliklere açık olmak mutluluğun anahtarıdır...

7- Kıymet Bilme: Kendinizden memnun olmalı ve hatalarınızı kabullenebilmelisiniz...

8- Fedakarlık: Özveride bulunmak ve yardıma hazır olmak sizi mutlu edebilir...

9- Dürüstlük: Kendizie karşı dürüst olun...