GeriEv Dekorasyon Şık ve Konforlu Evlerin Püf Noktası!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şık ve Konforlu Evlerin Püf Noktası!

Şık ve Konforlu Evlerin Püf Noktası!

"Dünyaca ünlü tasarımcılar, işlevselliği dekoratif tasarımın temel unsuru olarak tanımlıyor..."

Hazır mobilyalar çok şık olsa bile zaman zaman evdeki kolonlor, ışık gibi değişkenler nedeniyle tam anlamıyla işlevsel olamıyorlar. "Kişiye özel mobilyaları tasarlarken ev sahibinin ihtiyaçlarını, mimari özellikleri ve tabi ki diğer eşyalarla uyumunu da göz önünde bulundurmak gerekir. İşte evlerin hem şık hem de konforlu olmasını sağlayacak küçük ipuçları:

- Evin en çok kullanılan bölümüdür mutfak... Büyüklü küçüklü pek çok eşyanın olduğu mutfakta, potansiyel depolama ve raf alanlarını doğru değerlendirmelisiniz. Çeşitli ölçülerde değişik malzemelerden üretilen raflara her zaman el altında bulundurulması gereken malzemeleri yerleştirebilirsiniz.

- Eğer tezgâhınızda yeterli yer varsa bazı parçaları, farklı şekillerde dizerek dekoratif objeler olarak kullanabilirsiniz.

- Mutfak dolaplarını tavana kadar yükseltebilir, en üst raflara daha az kullandığınız parçaları koyabilirsiniz.Şık ve Konforlu Evlerin Püf Noktası- Eğer alan çok darsa ahşap kapak yerine cam kapaklar ya da depolama kutuları, sepetler ve cam kavanozlar kullanabilirsiniz. Böylece derinlik hissi yaratabilirsiniz.

- Tezgaha raylı bir sistemle eklenen raf açılınca iki kişilik, pratik bir yemek masası ya da çalışma alanına dönüşebilir, işiniz bittikten sonra kapatılabilen bu raflar, özellikle küçük mutfaklar için idealdir.

- Açılır kapanır masa modelleri, küçük evler, dar alanlar için mükemmel bir seçenektir. Mutfak, salon, balkon, teras, bahçe gibi evinizin çeşitli alanlarında bu masa modellerine yer verebilirsiniz.Şık ve Konforlu Evlerin Püf Noktası- Mutfakta sandalyeler yerine tabure ve depolama üniteli sandıklar kullanarak yerden kazanabilirsiniz. Kullanılmadıklarında masanın altına rahatça
gizlenebilirler.

- Eğer açık mutfak kullanıyorsanız mutfak ile oturma bölümü arasında hem mutfak tezgahı hem de yemek masası olarak kullanılabilecek alt kısmı depolama işlevi gören bir ayırıcı kullanabilirsiniz.

- Oturma odanız ya da yatak odanızda düzeni sağlamak için doğru üniteyi seçmelisiniz. Kitap, fotoğraf ya da koleksiyon gibi eşyalar için açık raf üniteleri uygun bir seçim olabilir. Ancak simetriden hoşlanıyor, rengarenk eşyaların dağınıklık yarattığını düşünüyorsanız kapaklı gözler tercih edebilirsiniz.Şık ve Konforlu Evlerin Püf Noktası- Kanapelerinizi duvarlara dayamak yerine duvara raf veya dolap yerleştirerek daha çok eşyanızı ortadan kaldırabilirsiniz.

- Pencere kenarlarınızı alternatif eşyalarla değerlendirebilirsiniz. Pencere önlerinize, altı depolama amaçlı kullanılan divanlar koyabilir, kenarlarına da kitaplıklar yerleştirebilirsiniz.Şık ve Konforlu Evlerin Püf Noktası- Yatak odanızda her alanı değerlendirmek istiyorsanız tavana kadar olan gömme dolapları tercih edin. Beyaz renk ve aynalı dolap kapakları odanızı daha geniş gösterecektir.

- Yatak altı ve yatak başlarınızı da depolama alanı olarak kullanın. Altı çekmeceli veya sandık bazalı yataklar fazla eşyalarınızı depolama için idealdir.

- Yatağınızın ayak ucuna yerleştireceğiniz sandıklara battaniye, yorgan gibi eşyalarınızı koyabilirsiniz. Sandık yerine büyük kutu veya renkli bavullarınızı da yerleştirebilirsiniz.