GeriModa Trendleri Sezonun baş tacı: Tarçın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezonun baş tacı: Tarçın

"Bu sezonun temel rengi olan tarçın yünlülerden ipek bluzlara, pelerinlerden aksesuvarlara kadar her yerde kullanılıyor."

Bu kış sezonu çok değişik trendlerden oluştu. Bir yandan Chanel kumaşları, tüvitleri baş tacı eden 70'ler, bir yandan Çingene modası için uçuşan ipekler, bir yandan erkeksi kumaşların İngiliz tarzıyla, çok seksi kesimlerle buluştuğu "couture" modası... Başka bir yönde baharat renkleri ve orman detaylarından esinlenen "jungle" ruhu.

Tüm bu temaların ortak bir noktası var: Tarçın çubukları. Sezonun olmazsa olmaz rengi olan tarçın Chanel'lerde de, yünlülerde de, ipek bluzlarda da, aksesuvarlarda da yerini aldı. Özellikle de sezonun canlı yeşili ve mavileriyle birleşince kendini daha iyi gösteriyor. Etro, tarçının tüm tonlarına başvurarak hazırladığı koleksiyonda Afrika desenlerini kullanarak sıcak bir hava yaratmış. İngiliz modacılar kadife pelerinlerde tercih ettikleri tarçın rengini hem mavi hem de yeşille birleştiriyor. Chloe ise tarçın tafta bluzları yeşil kuşaklarla tamamlamış. Krokodil baskısı kullanılan kemer, kuşak ve çantalar da bu sezon kahveden çok tarçın tonlarında. Sportmax ve Max Mara ise sezonunu tarçın etrafında döndürüyor.

Makyaj malzemelerinde de yerini alan tarçın tonları, özellikle göz ve dudaklarda kendini gösteriyor.

Siz siz olun, tarçınsız bir sezon geçirmeyin.

Kocaman triko ceketler çok moda

Özellikle sonbahar ayları için nefis bir çözüm, sezon modası ile birlikte geldi. Ne giyeceğinizi tam olarak bilemediğiniz, kimi zaman serin kimi zaman ılık sonbahar geceleri kendi modasını yarattı.

Kocaman, yumuşacık, uzun, yünlü ceketler hem çok havalı hem de fonksiyonel. Ne kadar uzun, ne kadar büyük ve yumuşaksa o kadar daha havalı olan yünlü hırkanızı hem bol paça pantolonlarla hem de içine ince ve abiye ipeklilerle kullanabilirsiniz. Sezon renklerine uyumlu olabilmesi için siyah, kemik ya da tarçın tonlarında alacağınız kocaman cepli ceketler, pardösü veya kabanların da yerini alıyor.
Dikkat edilecek nokta: Modern bir görüntü için ceketin yaka ve cepleri de kendi kadar büyük ve abartılı olmalı!

Kumaşlarla kıyafetin havasını değiştirin

Kemer ve kuşaklar hiç bu kadar moda olmamıştı. Son sezonları neredeyse kemersiz geçirmeye alışmışken, kemer ve kuşaklar bağlanma şartı ile geri döndü. Hem de ne dönüş: Tüm etek ve pantolonların bellerine saten veya tafta kuşaklar, ipek fularlar bağlanıyor. Pantolonu aynı tutup her seferinde farklı kuşaklar takmak, dolayısıyla kıyafetin havasını tamamen değiştirmek de mümkün. Kullandığınız triko veya bluza göre değiştirebileceğiniz kuşaklarla, o günkü ruh halinize göre de rahatça oynayabilirsiniz!

Beliniz inceyse kalın bir kuşağı tam bel hizasından sıkıca sararak kullanabilirsiniz. Daha düşük belli pantolonlardan hoşlanıyorsanız tafta bir kuşağı fiyonk şeklinde bağlayın.

PARFÜM ALIŞVERİŞİ

L'Instant de Guerlain
50 ml.'lik şişesinin fiyatı 124 milyon lira.

Davidoff Echo Woman

100 ml.'lik şişesinin fiyatı 167 milyon lira.

Alexander McQueen Kingdom Paradise
50 ml.'lik şişesi 80 milyon lira.

Paco Rabanne Pour Elle
50 ml.'lik şişesi 105 milyon lira.

Issey Miyake Le Feu D'Issey Light

50 ml.'lik şişesi 106 milyon lira.

Moschino Couture
100 ml.'lik şişesinin fiyatı 141 milyon 500 bin lira.