Geriİyi Yaşam Santral Kumpanya’dan Özgün Komedi Oyunları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Santral Kumpanya’dan Özgün Komedi Oyunları

Santral Kumpanya’dan Özgün Komedi Oyunları

"Yeni nesil oyunculardan kurulu genç grup Santral Kumpanya, özgün komedi oyunları ile seyircisini güldürmeye devam ediyor..."

Yeni nesil oyunculardan kurulu genç grup Santral Kumpanya, özgün komedi oyunları ile seyircisini güldürmeye devam ediyor. Aşkın komedisi "Aynı Aşkın Laciverdi (Bir Aşk Söyleminden Parçalar)" oyunu 11 Şubat Perşembe günü Barış Manço Kültür Merkezi’nde, olayların düğünde geçtiği “Gençler Masası” oyunu ise 9 ve 23 Şubat tarihlerinde BKM Mutfak Sahne’de izlenebilir.
Santral Kumpanya’dan Özgün Komedi Oyunları
Gençler Masası

Tek perde | 55 dakika | Komedi

9 Şubat Salı 20.30, BKM Mutfak Sahne
23 Şubat Salı 20.30, BKM Mutfak Sahne


‘Gençler Masası’ oyunu, bir düğünün klişe atmosferinde geçen, bir türlü büyüyememiş karakterlerin tam da bu gerçek ile yüzleşmesini konu alan bir komedidir. Kendilerine ayrılan, pistten uzaktaki ‘Gençler Masası’nda dört arkadaşın bir saat boyunca başından geçenlerin hikâyesidir. Arzular, küçük emeller, kıskançlıklar, yanlış anlaşılmalar, yalanlar, eski aşklar, yeni fikirler…
Santral Kumpanya’dan Özgün Komedi Oyunları
Aynı Aşkın Laciverdi

(Bir Aşk Söyleminden Parçalar)
İki perde | 120 dakika | Komedi

11 Şubat Perşembe 20.30, Barış Manço Kültür Merkezi


Aynı Aşkın Laciverdi, en kaba tabirle aşkın komedisidir. Oyun, kulağımıza çalınan, gözlerimizle tanık olduğumuz, sıkılmadan bunalmadan arkadaşlarımızdan hikâyelerini dinlediğimiz, gözyaşları içinde okuduğumuz-izlediğimiz ve muhtemelen en az bir defa bizzat yaşadığımız aşkın hallerinden birçoğuna temas ediyor. İçindeyken farkında olmadığımız ‘aşığım ben’ hali ile biraz dalga geçiyor. Çünkü özünde komik olan aşık olma hali, yapacak bir şey yok, gülünmeyi hak ediyor.

Santral Kumpanya Kimdir?

Santral Kumpanya, genç kuşak tiyatrocular tarafından kurulmuş bir gruptur. “Kumpanya” ismiyle müsemma bir şekilde, uzun bir süre boyunca birlikte tiyatro yapmayı ve bu sayede sahne üzerinde daha uyumlu ve başarılı olmayı hedeflemektedir. Ekip, içinde geleneksel üslupların da yer aldığı farklı üslupları deneyerek, güncel içeriklerle, yeni kuşak bir komedi ekolü oluşturmayı hedeflemektedir. Yaptığı oyunlarla toplumun tüm kesimlerine hitap etmeyi, yaptığı işin gereği olarak görmektedir. Çalışmalarına 2013 Ekim ayında başlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin destekleriyle kurulmuştur.