GeriModa Trendleri Renklerin dili
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Renklerin dili

Renklerin dili

"Doğadaki tüm renklerin bir enerjisi var. Bu enerjiler psikolojinizi etkiliyor..."

Sarı: Akıl ve zeka rengi. Umut, ilham ve yöneticilik duygularını pekiştirir. En parlak ve dikkat çekici renktir. Neşe, zeka, incelik ve pratikliği ifade eder.Renklerin diliKırmızı: Canlandırıcı etkisi var. Motivasyonu, enerji, coşku ve yaşama sevincini, sıcaklık ve aşk duygularını, kan basıncını ve vücut ısısını harekete geçirir. Ataklık, azim ve kararlılığı ifade eder.

Gri: Alçak gönüllülüğü ve dengeyi ifade eder.

Mor: Ruhsal dünyanın rengi. Asilliği, dengeyi, kendine güveni, sakinleştirici ve dinlendirici duyguları pekiştirir. Lüks ve itibarı anlatır. Renklerin diliPembe: Duygunun ve saf sevginin rengi. Hayallerin, korunma duygusunun pekişmesinde etkin. Neşe, güven ve rahatlığı ifade eder.

Turuncu: Neşe verici bir renk. Dışa dönüklük, canlılık ve heyecan, cinsellik duygularını harekete geçirir.

Lacivert: Uyum ve başarı rengi. Sakin ve dingin olma duygularını pekiştirir. Sonsuzluk, otorite ve verimliliği ifade eder.Renklerin diliKahverengi: Toprağın ve doğallığın rengidir. Ağırbaşlılık, önderlik, eğitim, öğretim, kültür, sanat, emin olma ve sağlamlık duygularını pekiştirir.

Beyaz: Saflığı, temizliği ve istikrarı ifade eder.

Siyah: Güç ve bireysellik rengi. Tutku, hırs, inat ve muhalefet duygularında etkin. Çoğu ülkede matemi temsil eder.Renklerin diliMavi: Sezgilerin rengi. İç dinginliği, sevgi, huzur, sakinlik ve barış duygularını pekiştirir. Sonsuzluğu ve özgürlüğü ifade eder.

Yeşil: Güvenin rengi. Paylaşma, cömertlik, huzur, istikrar, sakinlik, zihinsel ve duygusal benlikte etkin.