GeriStil Önerileri Püsküllü kıyafetlerle baştan çıkarın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Püsküllü kıyafetlerle baştan çıkarın!

"Işıltılar çekicidir, püsküller akılları baştan alabilir. Onlarla nereye gitseniz, bakışları üzerinizde toplamanız mümkündür. Sizi birkaç dokunuşta femme fatal'e dönüştürebilirler."

Bunların hiçbirinin suç olduğunu düşünmüyoruz. Birçok farklı stil var. Hepsi de farkı kadınlar özgü. Bazı kadınlar ise o kadar gür ki, bütün stiller onlara özgü. Işıltılar ve püsküller de bir çok kadının zaman zaman gözdesi olabiliyor. Ancak yine de tercih edilme alanları o kadar az ki, kendilerini doğru dürüst ifade edemiyorlar.


Elbette ki püsküllerin en büyük sıkıntısı hep zevk ve eğlenceyi çağrıştırdıkları için ciddiyetten uzak olarak algılanmaları. Evet, belki bir zamanlar öyleydi. Ama bunlar çok eskidendi. Her şey gibi zamala püsküller de evirildi. Öyle olmasa Jill Sander kadar mesafeli ama bir o kadar da şık bir tasarım evi püskülleri sezon koleksiyonunun gözdesi yapar mıydı? O elbiselerin bir ceket eşliğinde en ciddi davet ve toplantılara dahi giyilebileceğini fark etmediniz mi? Peki ya ışıltılı Balenciaga çoraplarla ofiste ne kadar şık bir görüntü yakalayabileceğiniz gerçeğini?
Aslında söz konusu olan püsküller ve ışıltılar olsun ya da olmasın, stiller'in anlam dünyasının değişmesi şartmış gibi görünüyor. Sizin stilinizin anlamlar dünyasında ışıltılar nedir? Hafiflik, eğlence, seksapel, göz alıcılık? Hangisi olursa olsun, bunların hiçbiri sandığınız kadar kötü değil.

Vazgeçin!
Püsküllerin sadece gece davetlerinde giyilebileceğini düşünmekten. İnanın gündüzlere de çok yakışıyorlar.
Püsküller ille de fönlü saçlarla ve kapkara tenle kullanılacak diye bir şey yok. Farklı tarzlar deneyin!
Püsküllü elbiseleri ille de topuklu ayakkabılarla kombinlemeniz gerekmiyor.


Öneriyoruz
Alexander Wang'inpüsküllü deri bluzunu ve burnu açık botlarını, Alexander McQueen'in ışıltılı tulumunu, Balenciaga'nın rengarenk ışıltılı elbisesini, Marios Scwab'ın neyin içine giyerseniz giyin onu gerçek bir eğlenceye çevirecek ışıltılı külotunu, Stella McCartney'in süper cool atlet-tayt takımını, sezonun en iddialı püsküllüsü Jill Sander'in seksi elbisesi, parizyen bir görüntüyle parıldamak için Ywes Saint Laurent'in ışıltılı elbisesini, her güne giymek ve kullanmak için Minnetonka botları ve TopShop çantaları.

Sezonun en iyi püskülleri nerede derseniz, adres Thomas Wylde. Püsküllü süet ceket, çanta ve çizmeleri koleksiyonun en iyileri. En özel ışıltılara gelince. Onlar giymeyi ve de görmeyi bilenler için her yerde.

Tüyler, püsküller, fırfırlar...