EKSTRA
MENÜ

Tasarımcı

Tasarımcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tasarımcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.422 Tasarımcı haberi bulunmuştur.

Tasarımcı Haberleri

Deniz ve mermer

Deniz ve mermer

‘Karialılar - Denizcilerden Kent Kuruculara’, bugün güneydeki turizm bölgelerinde gördüğümüz pek çok arkeolojik zenginliğin yaratıcısı bir medeniyeti çok yönlü anlamamıza imkân veriyor.

15.01.2021Kitap Sanat
Arkadaşı değil annesi, üstelik büyükanne bile oldu

Arkadaşı değil annesi, üstelik büyükanne bile oldu

Günümüzün en gözde top modellerinden biri olan Gigi Hadid'in 60 yaşına merdiven dayayan annesi Yolanda Hadid de yıllara meydan okuyor.

14.01.2021Magazin
Yarım asırda insan hiç mi değişmez

Yarım asırda insan hiç mi değişmez!

Gösteri dünyasının bazı ünlüleri son birkaç haftadır sosyal medya paylaşımlarıyla gündemin ilk sıralarına yerleşiyor. Bunların ortak özelliği de paylaştıkları iddialı pozlar ve hepsinin de 50 yaşını çoktan geride bırakmış olmaları.

12.01.2021Magazin
Antalya’ya geliyorlar

Antalya’ya geliyorlar

Hollywood’un en ünlü aksiyon yıldızlarından Jason Statham ile dünyaca ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie, “Cash Truck”ın ardından “Five Eyes” filminde bir araya geliyor. Filmin tamamı Antalya’da çekilecek. Ekip, filme özel tasarlanan otobüslerle birlikte ocak ayı sonunda Türkiye’ye gelmeyi planlıyor.

8.01.2021Magazin
Yerli otomobil Günsel için eleman alınacak İşte şartları...

Yerli otomobil Günsel için eleman alınacak! İşte şartları...

KKTC'nin yerli otomobili olan Günsel için personel alınacak. Alınacak personeller Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan Günsel Üretim Tesisi'nde çalışacak. İşte şartlar...

6.01.2021Ekonomi
İnsanlık virüsten daha güçlü ama sadece işbirliği yaptığında

İnsanlık virüsten daha güçlü ama sadece işbirliği yaptığında!

Yuval Noah Harari bir tarihçi ama ona geçmişten çok gelecek soruluyor. Salgın patlak verdiğinde CNN, Financial Times, Time hemen onun kapısını çaldı, pandemiyle ilgili görüşlerini öğrenmek istedi. Biz de Harari’yle yeni kitabı vesilesiyle konuştuk. COVID-19’un bırakacağı izlere ilişkin sorularımızı her yıl girdiği iki aylık sessizlik inzivasından hemen önce yanıtladı.

Hoşçakal 2020

Hoşçakal 2020

Model ve tasarımcı Kİmberley Garner, eski yılın son gününü ve kendisinde bıraktığı yorgunluğu böyle geride bıraktı.

1.01.2021Magazin
Hoşçakal 2020

Hoşçakal 2020

Eski yılın son gününü ve kendisinde bıraktığı yorgunluğu böyle geride bıraktı.

1.01.2021Magazin
Moda dünyasına bomba düştü: Ünlü modacı erkek modellere tacizle suçlanıyor

Moda dünyasına bomba düştü: Ünlü modacı erkek modellere tacizle suçlanıyor

Yılın son günlerinde moda dünyasına kelimenin tam anlamıyla bomba düştü. Ünlü moda tasarımcısı, birlikte çalıştığı ya da çeşitli etkinliklerde tanıştığı erkeklere ya da trans bireylere tacizde bulunmakla suçlanıyor.

31.12.2020Magazin
Sahara Ray: Dudağımı köpek ısırdı dedi ama kimse inanmadı

Sahara Ray: 'Dudağımı köpek ısırdı' dedi ama kimse inanmadı

Bir dönem Justin Bieber ile yaşadığı romantik ilişkiyle konuşulan model ve bikini tasarımcısı Sahara Ray şimdi de Instagram paylaşımıyla gündem oldu.

30.12.2020Magazin
Kimberley Garner: Kendi çizdi, kendi giydi

Kimberley Garner: Kendi çizdi, kendi giydi

Eski oyuncu yeni tasarımcı kendi imzasını taşıyan bikini ve mayolarla dikkat çekti.

30.12.2020Magazin
Moda dünyası ışığını kaybetti

Moda dünyası ışığını kaybetti

Ünlü Fransız modacı Pierre Cardin 98 yaşında hayatını kaybetti. Ailesi Cardin’in bir süredir tedavi gördüğü Neuilly-sur-Seine’deki Paris Amerikan Hastanesi’nde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

30.12.2020Dünya
Tasarım Asistanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Tasarım Asistanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Tasarım Asistanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Tasarım Asistanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Farklı alanlarda tasarımcı olmak isteyen pek çok kişinin yolu mutlaka tasarım asistanı olmaktan geçer. O yüzden pek çok kişi tasarım asistanı nedir ve nasıl olunur bu konuda bilgi almaya çalışıyor. Peki, tasarım asistanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Tasarım asistanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında merak edilenler.

24.12.2020Meslekler
Stilist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Stilist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Stilist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Stilist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Modaya ilgi duyan kişiler Stilist olabilirler. Bu mesleği seçmeyi düşünenlerin meslek ile alakalı bilgi sahibi olması oldukça önemlidir. Stilist nedir, ne iş yapar, nasıl olunur, Stilist olma şartları nelerdir, maaşları ve iş imkanları nasıldır sorularının cevaplarını derledik.

24.12.2020Meslekler
Sanat ve moda buluştu

Sanat ve moda buluştu

Tasarımcı Cihan Nacar, 2021 ilkbahar-yaz koleksiyonunun tanıtım defilesini Ukrayna’da gerçekleştirdi. Defileye Kiev’de bulunan Arsenal Uluslararası Sanat ve Kültür Müzesi ev sahipliği yaptı.

24.12.2020Keyif
Grafik Tasarımcı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Grafik Tasarımcı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Grafik Tasarımcı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Grafik Tasarımcı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Grafik tasarımcılık iş potansiyeli yüksek bir alan olduğundan mesleğe ilgi de artıyor. Siz de grafik tasarımcılık nedir, grafik tasarımcılar ne iş yapar ve ne kadar maaş alır gibi soruların yanıtını merak ediyorsanız, tüm cevapları sizler için derledik.

23.12.2020Meslekler
Bu pastaları görenler kesip de yemeye kıyamıyor

Bu pastaları görenler kesip de yemeye kıyamıyor

Sanayi sektöründe endüstriyel tasarımcı olarak bir süre çalıştıktan sonra hayalindeki mesleği yapmak için Güney Kore'de "flower cake" ustasından eğitim alan Şeyma Fidan'ın, üzerinde hammaddesi tereyağı olan birbirinden farklı renk ve türdeki yenilebilir çiçeklerin yer aldığı tasarım pastalarını görenler kesmeye kıyamıyor.

Ceylan Kolat: Desenlerim herkese mutluluk versin

Ceylan Kolat: Desenlerim herkese mutluluk versin

Doğadan aldığı ilhamı desenlere taşıyan illustratör ve tasarımcı Ceylan Kolat, kurduğu tasarım markasıyla mutluluk veren işlere imza atıyor. Kolat’la illüstrasyondan tasarıma giden serüvenini konuştuk

21.12.2020Keyif
‘Bu dönemde sadece sanata sarılabiliyoruz’

‘Bu dönemde sadece sanata sarılabiliyoruz’

Hepimiz gibi onların da hayatı pandemiyle beraber altüst oldu ama onlar bu dönemi üreterek değerlendirmeyi ihmal etmedi. Kimi yıllardır ertelediği projesini çıkardı masanın üstüne, kimi gündemdeki haberleri... Yaşadığımız kafa karışıklığını, endişeyi, sıkışmışlığı anlatan birbirinden yaratıcı işler ürettiler. Yeni neslin en parlak sanatçılarına salgında yarattıkları eserleri sorduk.

İki ünlü yazarın kurduğu yayınevi

İki ünlü yazarın kurduğu yayınevi

Oğlu Ali Nesin’le Aziz Nesin, yayıncılık üzerine konuşurken Ali Nesin bir yayınevinden söz etmiş, konu adına geldiğinde ‘Düşün’ ismini koyacağını söyleyince Aziz Nesin “Sen de benim gibi inatçısın” demiş. Düşün’ü 1957’de Kemal Tahir ve Aziz Nesin kurmuştu...

17.12.2020Kitap Sanat
Mimar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Mimar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Mimar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Mimar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Kişiler kendi istek ve yeteneklerine göre meslek gruplarını belirlemektedirler. Bu mesleklerden birisi de mimarlıktır. Mimarlık günümüzde pek çok kişinin araştırdıkları mesleklerden birisidir. Peki Mimar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Mimar olma şartları, maaşları ve iş imkanları nelerdir? Sizlere mimarlık mesleği hakkında merak edilenleri yazımızda detaylıca açıkladık.

17.12.2020Meslekler
Editör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Editör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Editör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Editör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Editör, kitap, gazete, dergi ve web sitelerinde yayınlanmak üzere içerikler planlar, düzenler, gözden geçirerek revize eder. Editör nedir? Editör nasıl olunur? Gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

17.12.2020Meslekler
Altın Oran Nedir Altın Orana Sahip misiniz

Altın Oran Nedir? Altın Orana Sahip misiniz?

Altın oran olarak bilinen 1.618 oranı en eski uygarlıklardan itibaren mimaride ve sanatta tasarım amacıyla kullanılır. Bu oran ideal insan formu için de geçerlidir. Vücudun ve yüzün oranları 1.618'e eşit olduğunda, mükemmel insan vücudu ortaya çıkmış olur. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, altın oran nedir, estetik açıdan önemi nedir, estetik cerrahide nasıl kullanılır sizler için anlattı.

15.12.2020Kişisel Bakım
İtalyanın keşfedilmeyi bekleyen kayak adresleri

İtalya'nın keşfedilmeyi bekleyen kayak adresleri

İtalya sınırları içinde kalan Güney Alpler, Tirol Dağları ve Dolomitiler’de mevsim her yerden daha uzun ve nisan ortalarına kadar kaymak mümkün. İşte bu bölgedeki en güzel kayak adresleri

15.12.2020Seyahat
Takımını şampiyon yaptı, heykeli dikildi

Takımını şampiyon yaptı, heykeli dikildi!

Süper performansıyla takımını şampiyonluğa ulaştırarak Türk futbol tarihine geçen yıldız oyuncunun heykeli tesislere dikildi.

12.12.2020Avrupa
Ticaret Bakanlığı harekete geçti Yerli ürün kullanımı artacak

Ticaret Bakanlığı harekete geçti! Yerli ürün kullanımı artacak

Büyük ve zincir mağazalarda yüzde 1’lik raf alanının coğrafi işaretli ve yöresel ürünlere ayrılması uygulamasında Bakanlık, raf alanını belirli bir orana kadar artırma yetkisi kapsamında çalışma yürütüyor.

11.12.2020Ekonomi
KKTC’de şimşekler, görsel şölene dönüştü

KKTC’de şimşekler, görsel şölene dönüştü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) turizm başkenti olarak bilinen Girne kentinde şimşekler hem korkuttu hem de sunduğu görsel şölenle büyüledi.

8.12.2020Seyahat
Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Son yılların gözde mesleklerinden olan Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü hakkında merak ettiklerinizi yazımızda derledik. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği nedir, kaç yıllıktır, ne iş yapar gibi detayları derledik.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği son yılların gözde meslekleri içerisinde sayılıyor. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği nedir, bölüm mezunları ne iş yapar, bölüm kaç yıldır gibi sorulara cevaplar derledik.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bilgisayar Mühendisliği bölümü günümüzde birçok öğrencinin hedeflerinde yer alan önemli bir eğitim fırsatıdır. Geçmişten günümüze teknolojinin ilerlemesi ile oldukça popüler bir gelişme sağlayan bilgisayarların baştan sona bilgileri bu bölümde öğretilmektedir. Cevabı merak edilen Bilgisayar Mühendisliği bölümü nedir, bu bölümden mezun olanlar ne iş yapar, bölümün dersleri nelerdir ve iş imkanları nelerdir gibi ve daha birçok soruların cevaplarını sizler için derledik.

Evdeki rahatlığı dışarıya taşıyın

Evdeki rahatlığı dışarıya taşıyın!

Asırlık bir teknik... İki kumaşın arasına dolgu koyarak ya da direkt üst üste dikerek hazırlanıyor. Bu sezon yastık ve yorganı andıran haliyle evinizin konforunu en zarif kıyafetlere taşıyor.

SpaceX sınırları zorluyor: Ayda araba yarışı düzenleyecek

SpaceX sınırları zorluyor: Ay'da araba yarışı düzenleyecek

Endüstriyel tasarımcı ve teknoloji girişimcisi Elon Musk ve uzay şirketi SpaceX, önümüzdeki yıl iki uzaktan kumandalı arabayla ay yüzeyinde yarış düzenlemeyi planlıyor.

4.12.2020Teknoloji
Resim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Resim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sanatsal resim yeteneği olan bireyler için resim alanında eğitim almak çok önemli bir adımdır. Bu alanda resim öğretmeni ve ressam olarak akademik olarak da ilerlemek isteyen herkes resim bölümü okumak istemektedir. Resim bölümü nedir? Resim bölümü mezunları ne iş yapar? Hangi üniversitelerde resim bölümü bulunmaktadır? Bu konudaki ayrıntıları bilerek bu alanda tercih yapabilirsiniz. Ayrıntıları sizler için derledik.

Covid-19 Modayı Nasıl Değiştirdi

Covid-19 Modayı Nasıl Değiştirdi?

İnsanlar işlerini kaybetmiş, sevdiklerini görememiş ve bazı durumlarda koronavirüsten vefat etmişken moda gibi yüzeysel bir şeyi tartışmak önemsiz görünse de; gerçek şu ki, moda endüstrisi 2.5 trilyon dolarlık bir endüstri.

Yazar Sonuçları

Sanatın teknoloji yolculuğu

Sanat, geçmişten günümüze kadar, içinde yaşadığımız dünyayı anlama, anlamlandırma ve kendini ifade etmede bizlere sınırsız imkanlar sunar. Bir sanat eseri içerik, malzeme, sanatçının görüşü, hissettikleri ve tüm bunları aktarma biçimi bağlamında ortaya çıkar. Teknoloji, hem sanatın yeni mecralar, formlar kazanmasına hem de sanatçının yöntem ve araç çeşitliliğine büyük katkı sağlıyor. İster doğaya, ister insana ait olgular, bu sayede zihnimizde yepyeni ufuklara doğru yol alıyor, ilham kavramı zenginleşirken, sınırlar genişliyor.

12.01.2021

Antalya’ya geliyorlar

Hollywood’un en ünlü aksiyon yıldızlarından Jason Statham ile dünyaca ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie, “Cash Truck”ın ardından “Five Eyes” filminde bir araya geliyor. Filmin tamamı Antalya’da çekilecek. Ekip, filme özel tasarlanan otobüslerle birlikte ocak ayı sonunda Türkiye’ye gelmeyi planlıyor.

8.01.2021

Modernize Örgü

Örgü sevenleri buraya alalım! Anneannelerimizden bize hediye gelen en güzel ve en değerli şeylerden biri el emeği göz nuru örgü parçalar olsa gerek.

4.01.2021

Nostalji neden tam da şu an değerli oldu?

Bu yılbaşı gecesi Instagram’ın “Keşfet” bölümünde en çok karşımıza çıkacak olan ya da YouTube’da en çok aranacak şey TRT’nin eski yılbaşı programları olabilir mi?

28.12.2020

350 yıllık kültürün mirasını geleceğe doğru aktarmalıyız

Koleksiyoner Esat Uluumay tarafından 60 yılda oluşturulan Osmanlı Halk Kıyafet ve Takıları Koleksiyonu, konusunda ilk ve dünyadaki en kapsamlı ihtisas koleksiyonlarından olma özelliği taşıyor. Usta koleksiyonerin vefatından sonra mirasını devralan kızı Feyza Uluumay Gökalp, İmparatorluğun son 350 yılını anlatan kültür emanetinin doğru strateji ve desteklerle ülke ekonomisine katkı sağlayacak önemli bir merkeze dönüşebileceğine dikkat çekiyor.

24.12.2020

Belirsiz Geleceğin Tek Çıkışı Sanatla Uğraşmak...

UNESCO, insanları tehlikeli bir geleceğe hazırlamak için herkese sanatçı gibi düşünmeyi öneriyor.

23.12.2020

Günün kelimesi: Mutasyon

İngiltere’de virüs mutasyona uğradı. Yeni bir panik dalgası kapıda.

23.12.2020

Tarık Buğra: İyi bir yazarı tanımak...

Asım Öz’ün hazırladığı ‘Tarık Buğra Kitabı’ edebiyatımızın öncülerinden birini tanımak için mutlaka okunmalı. Birçok yazarın, eleştirmenin Buğra’nın yapıtlarını değerlendirmesi ayrıca önemli.

19.12.2020

Önce nikâh sonra bebek

Onur Saylak’ın 3 yıldır beraber olduğu Gözde Yılmaz bir erkek bebek dünyaya getirdi. Müjdeli haberle birlikte çiftin ne zaman evleneceği de merak konusu oldu. Merakları gidereyim; Saylak ve Yılmaz aylar önce evlendi.

18.12.2020

Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki armağanlar

Sakıp Sabancı Müzesi’nde birçok tasarımcının ve markanın özenle seçilmiş ürünleri sergileniyor. Uluslararası sergilerdeki eserlerden ilhamla hazırlanmış kitaptan kırtasiyeye, takıdan seramiğe, çantadan şemsiyeye uzanan ürünler ziyaretçilerini bekliyor.

15.12.2020

Stil vücut tipine uyumlu olandır

Başarılı tasarımcı Ayşen Armağan, bedenin stile değil, stilin bedene uyduğu özgün tasarımların yaratıcısı... Stili ve şıklığı, “Kişiye ve vücut tipine uyumlu olan” diye tanımlayan Armağan, özgün, zamansız, şık, gün ve geceyi birleştiren tasarımlarla dikkat çekiyor. ‘Şıklık detayda gizlidir’ felsefesiyle çalışmalarını sürdüren Armağan ile tasarım yolculuğu ve modayı konuştuk.

13.12.2020

Dijital ikinci el alışveriş etkinliği: Modayı Paylaş

Kaynakların giderek daha da tükendiği bir dönemde H&M Türkiye; tasarımcı, iş kadını, sanatçı ve moda dünyasından alanında öncü 47 kadını, kendi tasarımlarına ve gardıroplarındaki kıyafetlerine ikinci bir şans vermeleri için bir araya getirdi. “Benim Kıyafetim Senin Kıyafetin Olsun” diyerek modada dönüşüme öncülük edecek bu değerli kadınlardan biri olmaktan gurur duyuyorum.

12.12.2020

Kalbiyolojik Ailelere Destek Olmanın Yolları

Türkiye’de kimsesiz çocukları bir aile gibi sahiplenen derneklerden biri Kırmızı Çocuklar Derneği. Kırmızı demelerinin sebebi her birinin istemeden de olsa kırmızı çizgili çocuklar olmaları. Dernek o çizgileri sonsuza kadar silmek için savaşıyor.

10.12.2020

Ünlü Modacılardan Kesitler

Hepimizde hayranlık uyandıran, görkemli olduklarını düşündüğümüz ünlü modacılar, bulundukları dönemlerin ilkleri olmuşlardır. Bir kısmının ise yaşadıkları birçoğumuza ilham verecek cinsten olsa gerek.

6.12.2020