GeriAlışveriş Pürüzsüz Bir Kış İçin 4 İpucu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pürüzsüz Bir Kış İçin 4 İpucu

Pürüzsüz Bir Kış İçin 4 İpucu

"Kadınlar için geliştirilmiş bakım ürünleriyle Gillette Venus™, pürüzsüz bir kış geçirmek için 4 ipucu verdi."

1- Baştan aşağı pürüzsüzlük için cildinizi ölü hücrelerden arındırın ve su için

Duşta kaliteli bir tıraş bıçağı kullanmak kuru, ölü cilt tabakalarını uzaklaştırır, ardında ipek gibi yumuşak bir cilt bırakır. Kışın da mükemmel pürüzsüzlük için cildinize maksimum özeni gösteren bir tıraş bıçağı kullanın. Su içmek de cildinizin kurumasını engeller. Günde yaklaşık 8 bardak su içerseniz, kış aktivitelerinizde kendinizi daha enerjik hissedersiniz.

Pürüzsüz Bir Kış İçin 4 İpucu

2- Bu kış kaşıntılara son verin!

Soğuk günlerde buharı bol bir duş keyifli olabilir ama sıcak suyla fazla temas cildinizi kurutur, kızarıklığa ve kaşıntıya yol açabilir; bunlar da kendinizi rahatsız hissetmenize yol açar. Duşta ya da banyoda su sıcaklığını artırmak yerine ılık su tercih edin, ardından da biraz daha soğuk suyla cildinizi durulayın. Ayrıca hava nemlendirici cihazlarla gün içinde cildinizin kaybettiği nemi, uykudayken kolayca geri kazanabilirsiniz.

3- Dudaklarınızın da bakıma ihtiyacı var!

Soğuk havalarda dudaklarınızı da korumayı unutmayın. Dudaklarımızda cilt dokusu daha incedir ve yağ bezlerinden yoksundur, bu nedenle de kurumaya ve çatlamaya daha yatkındır. Dudaklarınızı UV ışınlarına karşı korumak, kurumasını ve soyulmasını önlemek için SPF, yağ ve yumuşatıcı da içeren bir balm uygulayın.

Pürüzsüz Bir Kış İçin 4 İpucu

4- Cildinizin sertleşen kısımlarını ovun

Soğuk havalarda cilt sertleşmeye müsaittir. Duşta ya da banyoda kullanabileceğiniz bir vücut peeling’i ile ölü deriyi ovarak atın. Özellikle de dirsek, diz gibi daha fazla bakım gerektiren noktaları tüm kış bebek cildi gibi yumuşak tutun. Nemlendirici açısından zengin bir vücut losyonu ile cildinizi şımartın. Losyonu, ılık bir duş ya da banyo sonrası cildiniz hâlâ nemliyken uygulayarak pürüzsüz bir tene sahip olun.