GeriModa Trendleri Kısa Bot Nasıl Kombinlenir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir?

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir?

"Bot ve pantolon çoğumuzun dolabında olan demirbaş parçaların arasında geliyor. Peki bot ile pantolonları nasıl kombinleyeceğiz?"

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir

Bilekte biten botların pantolon ile kullanılması bazen yakıştı mı yakışmadı mı sorularına sebep olabiliyor. O halde bot ve pantolonun bir arada kullanıldığı ilham verici kombinlerden dem vurayım dedim. İşte karşınızda bot ve pantolon ile yapılabilecek en tarz kombinler...

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir

Monokrom giyinin

Eğer kısa boyluysanız, bilekte biten botlar bacak boyunuzu daha kısa gösterebilir. Bu durumu önlemek ve hatta bacak boyunuzu uzatmak için bot ile aynı renkte pantolon giymek kolay ancak işe yarayan bir seçenektir. Tabii, pantolon ve bot arasında boşluk olmamalı, eğer varsa da pantolonla aynı renk çorapla kamufle edilmeli... 

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir

Kısa paçalı pantolon ile giyin

Aslında bu bir klasik... Bot giymenin en tarz şekillerinden biri kısa paçalarla birlikte giymek... Kısa paçalı kumaş ya da jean pantolonu botla kombinlemek eforsuz şıklık için vazgeçilmez kombinasyonlardan biri...

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir

Kıvrılmış paçalarla deneyin

Klasik Skinny jean ve bot kombinine karşın bu tarzı da deneyebilirsiniz. Üstelik bunun için Skinny jean gibi çok dar paçalara da ihtiyacınız yok. Kıvrılmış ya da paçası kıvrıkmış gibi duran boru paçalı pantolonlar botlarla gayet güzel görünüyor. 

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir

Skinny jean'in paçalarını botun içine sokun

Eğer paçalarınız uzunsa ve botla çirkin bir görüntü oluşturuyorsa paçaları kıvırıp botun içine sokmak hayat kurtarabilir. Pantolonun daha düzgün görünmesi için, kıvırdıktan sonra ütüleyerek boyu sabitleyebilir ve jilet gibi bir görüntü elde edebilirsiniz. 

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir

Cullottes / etek pantolonlarla kombinleyin

Yine çok havalı bir o kadar da basit bir kombin... Bilekte biten botlarla pantolon etekler harika görünüyor. Tabii, pantolon boyunda doğru uzunluğu bulmak şartıyla... Biliyorsunuz ki, bu tarz pantolonlar bazen riskli olabiliyor. 

Kısa Bot Nasıl Kombinlenir

Paçaları kesin

Botunuzu giyin ve uzun paçalı pantolonunuzun boyunu ayna karşısında en iyi uzunluğa gelene dek kıvırın. Kıvırdığınız yeri işaretleyip kesin ve havalı paçalarınızın keyfini çıkarın.

Kaynak: Gardrop Kedisi