GeriKişisel Bakım Her daim bronzluk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her daim bronzluk

"Solaryum sayesinde kış aylarında da bronz, güzel ve sağlıklı bir tene sahip olabilirsiniz."

Kış aylarında da bronz görünebilirsiniz

Kış aylarında bronz bir tenin kişiye sağlayacağı güzel ve canlı görüntünün ortadan kalkmasından şikayetçi olan bayanlar, solaryum sayesinde kış aylarında da bronz bir tene sahip olabilirler. Üstelik güneş ışınlarının tüm zararlı etkilerini ortadan kaldıran solaryum, sağlıklı bir bronzluğun yanı sıra, D vitamini sentezi yaptığı için kemiklerin güçlenmesini, eğer varsa bel, sırt ve boyun ağrılarının azalmasını da sağlamakta. Solaryumun iki temel parçası vardır:

1- Enerji sağlayan ünite ve ışınları üreten lambalar
2- UV A ve UV B bronzlaşmada en çok rol oynayan ışınlar

UV A daha az enerjili olduğunda özellikle lamba ve reflektör olarak bulunuyor ve yüze uygulamada kullanılıyor. UV B lambaları ise UV A lambaları ile birlikte solaryum yatakları veya kabinlerinde uygulanmakta.

Cildiniz uygun mu?

Solaryum seanslarına başlamadan önce mutlaka cilt testi yaptırmalısınız, böylece teninizin rengine ve cildinizin hassasiyetine göre solaryuma gireceğiniz uygun süre ve seansları belirleyebilirsiniz.

Kaç seansa ihtiyacınız var?

Doğal bir bronzluğa ulaşmak için toplam 6 ile 7 seans yeterli olmaktadır; ancak çabuk bronzlaşmak için seanslar sık sık tekrar edilmemelidir. Örneğin bir hafta içinde 3 kereden fazla veya aynı gün içerisinde 2 kez solaryuma girmek tehlikelidir.

Ne kadar sürmeli?

Solaryumda kalacağınız süre ilk seans için 8 ile 10 dakika arasında olmalı daha sonraki seanslarda ise 5'er dakika artırılarak maksimum 20 dakikaya çıkarılmalıdır.

Cilt hazırlığı

Solaryuma girmeden önce cildin bütün kozmetik ürünlerden tamamen arındırılmış olması gerekmektedir. Ayrıca solaryum için üretilen özel ürünler olmadıkça, solaryum cihazında hiçbir güneş ürünü kullanılmamalıdır.

Seans esnasında gözler kapalı tutulmalı ve koruyucu gözlük takılmalıdır. Ayrıca lens kullanan kişilerin, solaryuma girmeden önce lenslerini çıkarmaları gerekmektedir.