Geriİyi Yaşam Gökhan Yılmaz'la Çok Özel Röportaj
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökhan Yılmaz'la Çok Özel Röportaj

Gökhan Yılmaz'la Çok Özel Röportaj

"Acılı bir annenin yaşadıklarından yola çıkılarak yazılan, gerçek hayatlara dokunan ve hayata Yeniden Başlamak zorunda olan kahramanların hikayesi."

Yazmaya nasıl karar verdiniz?
Aslında yazma bir karar veya niyet meselesi değil, yazmak insanın gördüklerini aktarma kendini ifade etme biçimi ve kendiliğinden gelen bir güdü.

Peki Yeniden Başla romanını yazmaya nasıl başladınız ?
Yeniden Başla bir insanın hayatının akış hikayesidir ve gerçek olaylardan esinlenip etrafımda şahit olduğum hayat hikayelerinden oluşan bir kurgudur. Yaklaşık iki yıldır süren, kafamda oluşturduğum bir kurgunun yazıya dökülmüş halidir.

Gökhan Yılmazla Çok Özel Röportaj
İlk satıra, ilk cümleye nasıl başladınız ?
İlk satıra, ilk cümleye başlamam çok enterasandır çünkü kitabın giriş bölümünü kafamda bir türlü oturtamıyordum. Yazdığım sonradan beğenmeyip sildiğim birkaç girişin ardından biraz da umutsuzluğa düştüğüm günlerden birinin sabahında gazeteleri okurken usta gazeteci Uğur Dündar’ın yazdığı, bir şehit annesini anlattığı köşe yazısını okudum. Yazıyı okur okumaz önce yazısından dolayı ne kadar duygulandığımı ifade eden bir mesaj yazıp Uğur Bey’e gönderdim ve sonrasında da bilgisayarın başına oturum yazmaya başladım. İşte kitabın ilk satırları, cümlesi hatta ilk bölümü o yazı sonrası hayat buldu.

Uğur Bey ne dedi peki ?
Uğur Bey konuyla çok ilgilendi ve destekledi. Hatta kitabın içinde aktarılan Çanakkale’de Şehit düşmüş bir askerin oğlu ile zamanın şartlarında iletişim kurma çabaları özellikle dikkatini çekti ve benden ilgili kişiler ile görüşme ayarlamamı rica etti. Belki yakın zamanda bu hikaye, kahramanının ağzından satırlara dökülebilir.
Ayrıca kitabın arka kapağına Yeniden Başlamak zorunda kalanlar için de güzel bir yazı kaleme aldı.

Gökhan Yılmazla Çok Özel Röportaj
Bu ikinci kitabınız gördüğümüz kadarı ile kitaplarınızda farklı hayatların yaşam yürüyüşlerinden bahsediyorsunuz.
Hayattta her şey insanlar için ve hepimizin başına her an her şey gelebilir. Bizler günlük rutin hayatımızda hep iyiliklerin bizim kapımıza kötülüklerin ise başkalarının kapısına uğrayacağını düşünüyoruz. İşte ben kitaplarımda farklı hayatları gözlemleyerek dünyadaki güzellikler gibi kötülüklerinde herkesin başına gelebileceğinden bahsetmeye çalışıyorum.

Yeniden Başla için sanırım değişik projelerde gündeme geliyormuş ?
Evet geçen gün kitabı inceleyen bir film şirketi arayıp kitabı çok beğendiklerini ve beyaz perdeye aktarmak istediklerinden bahsetti. Ben de çok heyecanlandım ve prensipte kabul ettim. Yakın zamanda senaryo çalışmalarına başlanacak sanırım.

Kitapta bir de şiir var. Şiirin hikayesi nedir ?
Şiir de çok beğenilmiş. Bazı radyo programlarında okunduğunu duydum. Şiirin hikayesi de hayatta sevdiklerini hep kaybeden hayal kırıklığına uğrayan bir insanın sevdiğine, seni seviyorum demekten korkmasını anlatan dizelerden oluşmaktadır. Şiirin girişi her şeyi anlatıyor zaten.
Ben bu hayatta en çok seni sevdim,
Sen ise bunu hiç bilmedin,
Belki de bildin, bilmemezlikten geldin.

Ben bu hayatta en çok seni sevdim,
Sen ise bunu hiç bilmedin,
Evet biliyorum hiç söylemedim,
Ama sevgimi söylediklerimden dahi çok, hep seni sevdim. (devamı...)

Gökhan Yılmazla Çok Özel Röportaj

Gökhan Yılmaz Kimdir ?

İletişim Uzmanı
1976’da İstanbul’da doğdu.Marmara Üniversitesi’nden mezun olup reklam sektörüne adım attı. 2015 yılında kariyerine yazarlığı da ekledi ve ilk romanı “Bir Yıldız Kaydı Bir Aşk Sonsuz Oldu” yayınlandı. Romanın kısa süre içerisinde 4. baskıya ulaşmasıyla ikinci kitabın temelleri atılmış oldu. Gökhan Yılmaz çalışma hayatına medya planlama ajansında yönetici olarak devam etmektedir. Evli ve 2 kız çocuk babasıdır.