GeriKişisel Bakım Erkekler de estetik yaptırır!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkekler de estetik yaptırır!

Erkekler de estetik yaptırır!

"Erkekler estetik operasyonlar konusunda "Artık biz de varız" diyor..."

Günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar fiziksel görünümlerine önem veriyor.
İstatistikler, erkeklerin estetik operasyonlara olan ilgisini doğruluyor.

Erkeklerin sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlar arasında liposhaping, göğüs küçültme (jinekomasti), sakal, bıyık, favori nakli, gözkapağı operasyonu, burun estetiği, kulak estetiği (otoplasti), yüz germe ve karın germe bulunuyor. Saç nakli yaptırmak da erkeklerin daha iyi bir görünüme kavuşmak için en çok tercih ettiği yöntemlerden biri.

Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği'nden Op. Dr. Ali Dursun Kan, erkeklerin sıklıkla tercih ettiği operasyonlar hakkında detaylı bilgileri bizlerle paylaştı:

Jinekomasti ile göğüslerden kurtuluyorlar

Jinekomasti yani erkeklerde göğüs büyümesi erkeklerin yaklaşık yüzde 40 ila 60'ını etkiliyor. Bazı ilaç ve tıbbi sorunlar erkekte göğüs büyümesi ile ilişkilendirilse de hastaların büyük çoğunluğunda bilinen bir neden yoktur.

Jinekomasti girişimi 18 yaş sonrası sağlıklı tüm erkeklere uygulanabiliyor. Göğüslerde ne kadar yağ ve beze dokusu olduğu doktor tarafından tespit edilerek hastanın ihtiyacına en uygun cerrahi yaklaşımı seçiliyor.

Liposhaping, bölgesel yağlanma sorununa çözüm
Liposhaping, bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma ve vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik bir girişimdir. Lokal anestezi altında yapıldığından, genel anesteziden doğabilecek riskler yoktur. Çok ince kanüllerle çalışıldığı için dikiş gerektirmez.

Daha sıkı bir karın duvarı ve daha dar bir bel çevresi hayal değil

Karın germe (abdominoplasti), orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının eski gerginliğine kavuşmasını sağlayan cerrahi bir girişimdir. Karın germe ameliyatı tek başına ya da liposhaping ile birlikte uygulanabiliyor.

Genç görünmek isteyen erkeklere göz kapağı operasyonu ve yüz germe işlemi

Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve sarkmalar oluşuyor. Alt kapaklarda ise torbalar, deride bollaşma ve kırışıklıkların belirginleşmesi dikkati çekiyor. Göz kapağı operasyonu (blefaroplasti) ameliyatları bu tür şikayetleri düzeltmeye yönelik gerçekleştirilen girişimlerdir.Yüz, alın ve göz çevresi çizgileri, kaş, yanak, çene altı ve boynun sarkması, göz kapaklarının yağ torbacıklarının belirginleşmesi sonucu kişi daha yaşlı, yorgun ve çökmüş bir görünüm kazanıyor. Yüz germe işlemi, ilerleyen yaşın etkilerini hisseden her sağlıklı kişiye uygulanabiliyor. Operasyonun başarısı kişinin erkeksi yüz ifadesini kaybetmeden gerçekleştirilmesi ile doğru orantılıdır.

Kemerli burunlara son

Burun estetiği anlamına gelen Rinoplasti ile burnun boyutu küçültülüp büyütülebiliyor, ucunun ve kemerinin şekli değiştirilebiliyor veya burun ve üst dudak arasındaki açı düzeltilebiliyor. Kemik ve kıkırdağın şekillendirilmesi soruna ve doktorun tercih edeceği tekniğe bağlıdır.

Kepçe kulak ameliyatı için en uygun yaşlar 4-15 yaş arası

Kulak estetiği (otoplasti) genellikle kepçe kulakları başa yaklaştırmak, eksik kıvrımlarını şekillendirmek veya büyük kulakları küçültmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Kepçe kulak deformitesinin ameliyat ile düzeltilmesi için en uygun yaşların 4 ila 15 yaş arası olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç nakli için 47 ülkeden Transmed'e geliyorlar
Saçların seyrelmesi ya da tamamen dökülmesi, saçkıran ya da yara izleri hayati olmasa da kişide ciddi psikolojik baskı yapabiliyor. Ancak gelişen teknoloji ve yöntemler sayesinde artık saç nakli uygulamalarında çok başarılı sonuçlar elde ediliyor. Bu sayede giderek artan sayıda erkek saç nakli yaptırıyor ve iste görünüme kavuşabiliyor.

Saç nakli uygulaması sonrasında deride yaklaşık 7-10 gün süren ince kabuklanmalar oluşuyor. Bu kabuklar baştan kepek gibi dökülüyor; her gün yıkamada biraz daha temizlenerek on gün sonra tamamen kayboluyor. Bir saç nakli girişimi sonucunda ekilen saçlar ilk 3 ay içerisinde çıkmaya başlıyor.

Dünyanın alanında duayen kabul ettiği 30
başarılı cerrahtan biri olan Dr. Melike Külahçı Medikal Direktörlüğü'nde Transmed'de saç dökülmesi tedavileri ve saç nakli, dünyayla aynı anda en güncel teknikler ile uygulanıyor. Transmed Avrupa'nın operasyon kapasitesi olarak en büyük ekibini yönetiyor. Yüksek başarı yüzdesiyle, her yıl 47 ülkeden yabancı hasta çekiyor.

Transmed'de başarıyla uygulanan erkek estetik operasyonları ve saç nakli hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve bir konsultasyon randevusu oluşturmak için http://www.transmed.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sağlığınız için lütfen sadece profesyonel çalışan klinikleri tercih ediniz.