GeriKadın Sağlığı Bonzaiye Karşı Hipnoz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bonzaiye Karşı Hipnoz

Bonzaiye Karşı Hipnoz

"Uzmanlar, gençler arasında salgın gibi yayılan bonzai bağımlılığına karşı ailelere alternatif destek yöntemlerinden hipnoterapiyi öneriyor."

Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, yaptığı açıklamada, özellikle ergenlik çağındaki gençlerin “Bir defadan bir şey olmaz” telkini ile bonzai kullanmaya başlatıldığını, bırakmak isteyenlerin ise “Bu maddenin bağımlısı olan, bir daha kurtulamaz” telkini ile kötü bir hipnoz etkisine sokulduğunu söyledi.

"Başlayan Kurtulamaz" Telkinine İnanmayın!

“Başlayan kurtulamaz” telkininin gençleri umutsuzluğa sürüklediğini belirten Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, “Diğer bütün madde bağımlılıklarında olduğu gibi bonzaiden kurtulmak elbette mümkün” dedi.

Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, bonzaiden arınmak için izlenmesi gereken süreç hakkında şu bilgileri verdi:

"Diğer madde bağımlılıklarında olduğu gibi bonzai kullanımının tedavisinde hipnoz önemli bir destek unsuru olarak kullanılabilmekte. İlaç tedavisi ve terapi desteğiyle, fiziksel ve zihinsel arınmayı gerçekleştirerek bonzaiden tamamen kurtulmak mümkün.

Bonzaiye Karşı Hipnoz

Hipnoz, maddeye karşı arzunun yok edilmesinde, maddeye karşı tiksinti, nefret duygularının telkinle yerleştirilmesinde kullanılabilmekte ve tedaviye destek yöntemi olarak uzmanlara önemli bir güç kazandırabilmektedir.

Madde bağımlığı süresince temizlenme aşamasında olan kişilerin yoksunluk duygularını bertaraf etmek, maddeye karşı yeni ve sağlıklı bakış açılarının bilinçaltı düzeyde yerleşmesini sağlamak ve tedavi süresince mücadele gücünü artırmak, kişilerin moral motivasyon değerlerini yükseltmek hipnozla hızlı ve net sonuçlar vermektedir.”

Neden Kullanıyorlar?

Temin etmesi kolay ve ucuz olan bonzainin arkadaş grupları içerisinde benimsendiğine dikkati çeken Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, gruba kabul edilme ihtiyacı, merak, alınan rol modeller ve aileyle yaşanan iletişim sorunlarının, gençlerin bu yıkıcı maddeye başlamalarında etkin olduğunu vurguladı.