GeriMakyaj Bahar Makyajı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bahar Makyajı

Bahar Makyajı

"Yaza giderek yaklaştığımız şu günlerde yüzünüze farklı bir bahar makyajı uygulayabilmeniz için size yol gösterecek birkaç öneriye göz atalım mı?"

Makyajınızda başarılı bir görünüm elde etmek için öncelikle yapmanız gereken cildinizi temizleyip, güzelce nemlendirmek. Hemen ardından işe fondöteni uygulamakla başlıyoruz. Bahar makyajında tazeliği yakalayabilmek için ten renginizi veya ten renginizin bir ton açığını tercih edin.

Fondöteni uygularken kullandığınız miktara dikkat edin. Çok fazlafondöten kullanmak, yüzünüzde bir tabaka varmış hissi uyandırabilir ve görünüm açısından da pek hoşuna gitmez.Bahar MakyajıFondöteni yüzünüze eşit olarak dağıtıp iyice yedirirken, gözkapaklarınıza ve gözaltlarınıza sürmeyi de ihmal etmeyin. Daha sonra pudra ile fondöteninizi sabitleyin.

Sıra yüze renk veren allığı sürmeye geldi. Eğer açık tenliyseniz, tercihleriniz açık pembe ve gülkurusu tonlarında olsun. Daha koyu tenliler için toprak ve bronz tonlarını öneririm. Allığınızı elmacık kemiklerinizin üzerinden saç diplerine doğru sürün.Bahar MakyajıEğer cildinizde kuruluk sorunu yaşıyorsanız, toz allık yerine krem allık tercih edebilirsiniz.

Sıra göz makyajında. Her zaman olduğu gibi göz makyajınızda da tercih ettiğiniz renklerin teninizle uyumlu olmasına dikkat edin.Bahar MakyajıAçık tenliyseniz eğer yeşil, mavi ve kahve tonları size çok yakışacak.

Esmer tenliler için tercihlerini kahve ve gri tonlarındaki farlardan yana kullanmaları başarılı bir seçim olur.Bahar MakyajıGündelik bir makyaj yapıyorsanız gözlerinize ince bir göz kalemi çizgisi veya eyeliner çekebilirsiniz. Gece makyajında ise, kirpik altlarınıza koyu renk far uygulamak size etkileyici bakışlar kazandıracak.

Kirpikleriniz için daha dolgun gösteren rimel kullanacaksanız eğer öncesinde pudra sürün daha sonra iki kat rimel uygulayın. Rimelinizi kirpik diplerin uçlarına doğru yana çekerek uygularsanız daha hoş bir görünüm elde edersiniz.Bahar MakyajıDudaklarınız inceyse, dudak kaleminde rujunuzun tonlarında açık bir ton tercih edin ve dudak çevresini yumuşak bir hat çizerek belirginleştirin. Son olarak makyajınıza uygun rujunuzu fırça yardımıyla dudaklarınıza yedirin.

Eğer gece makyajında dudaklarınız ön planda olsun istiyorsanız, dudaklarınıza güzel bir tonda kırmızı ruj sürerken, göz makyajınızı sade tutmaya özen gösterin.