GeriKişisel Bakım Ağdanın pabucu dama atılamıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağdanın pabucu dama atılamıyor

Ağdanın pabucu dama atılamıyor

"Sir ağda, el ağdası (şeker ağdaya) göre birçok avantaj sunuyor. Çam ağaçlarından elde edilen reçine ağdadır ve şeker içermediğinden kıl köklerini beslemez. Aksine kıl köklerini zayıflatır ve kıl çıkış sürelerini uzatır. Eğer bazı noktalara dikkat ederseniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz."

Sir ağda bazı noktalara dikkat edildiği takdirde, herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilecek pratik bir servistir. Bu nedenle ağda öncesi ve sonrası bazı konulara özen göstermek gerekir.

Ağda öncesi dikkat edilecekler

Sorunsuz bir ağda uygulaması için ağda uygulaması öncesinde cildin temiz olması, herhangi bir kozmetik kalıntı içermemesi önemlidir. Bunun dışında sir ağda öncesi ciltte herhangi bir rahatsızlık varsa ağda yapılmamalıdır.

Ayrıca cilt soğuk ise veya ağda yapılan ortam göreceli serin ise ağdanın hemen donacağını göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle ağda yapılacak yerin uygun sıcaklık da olması ya da cilt ısısının normal olması gerekmektedir.

Ağda sonrası dikkat edilecekler

Sir ağda sonrası cildin özel temizleme yağı ile temizlenmesi en önemli noktalardan birisidir. Sir ağda sonrasında özellikle ilk 12 saat boyunca yapılması sakıncalı olan bazı durumlar vardır.

Sir ağda sonrası gözenekler açık olduğu için cilt bakteri toplamaya elverişlidir. Bu nedenle en az 12 saat süre ile duş alınmaması gerekmektedir. Sir ağda sonrası cilt hassas olacağından cilde alkol içeren her hangi bir kozmetik ürün veya makyaj malzemesi kullanılmamalıdır.Ağda sonrası güneşlemek, solaryum ve sauna gibi ter ifrazatını arttıracak işlemler yapılması sakıncalıdır.

Tüm bunların dışında ağda uygulaması bazı ciltler ve bölgeler için tavsiye edilmez. Kesinlikle ağda uygulamasının sakıncalı olduğu durumlar için; iltihaplı yaralar, açık yaralar, kabuk bağlamış yaralar, yanık cilt, kesikler, tahriş olmuş cilt, aktif akneli (sivilceli) cilt, et benleri, egzama ve diğer cilt rahatsızlıkları olan ciltleri sayabiliriz. Bu ciltlerde ağda uygulaması sakınca teşkil edebilir.

Bazı bölgeler ise oldukça hassas ve tahrişe açık olduğundan sir ağda uygulaması bu bölgelerde sakıncalıdır. Göz çevresi, meme uçları ve çevresi, genital bölge bu bölgelerdir. Doktorlar, bu bölgelere sir ağda uygulamasını kesinlikle önermezler. Ayrıca; hamilelerin, ağda yaptırmadan önce doktora danışması tavsiye edilir. Regl döneminde de ağda yapılabilir ancak bu dönem ve öncesinde kadınlar hormonal yapıları gereği daha hassas oldukları için işlem ağrılı ve acılı olabilir. Üstelik bu dönemde alınan kıllar 2-3 hafta içerisinde tekrar gözle görülür şekilde uzar. Bu sebeple ağda için en ideal zaman regl döneminden sonraki haftadır.

Sir ağda konusunda profesyonel salonların uzun yıllardır tercih ettiği Tanaçan Kozmetik A.Ş.'nin Depilissima markası Profesyonel, Bitkisel, Egzotik, Meyva ve Özel seri grupları içerisinde 20'den fazla ürün çeşidiyle cildinize en uygun sir ağdayı sunmaktadır.

www.tanacanmarket.com adresine girip ağda seti alan siz mahmure okurları site içerisine üye olurken müşteri temsilcisi kısmına mahmure yazarsanız, 12 TL değerindeki 500 ml Depilissima Antibakteriyel temizleme jeline sahip olabilirsiniz. Bu kampanya yıl sonuna kadar mahmure.com'a özel olarak devam edecektir.

www.tanacanmarket.com - İNDİRİMLİ ÜRÜN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Kıl dönmesine etkin çözümler

Cazibe artıran güzellik