Lale Mansur’un tatil sırları - Hürriyet Arşiv Haberleri

Lale Mansur’un tatil sırları

Esra Erdoğan-eerdogan@hurriyet.com.tr
17 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 17 Haziran 2013 - 04:57

Oyuncu Lale Mansur işlerinden arta kalan vaktini seyahate ayırıyor.

Böylece dünyasının zenginleştiğini söylüyor. Her fırsatta İtalya’ya gidiyor ama unutamadığı seyahatini Masai Mara’ya yaptığını anlatıyor. Hayalinde kitaplarıyla Bora-Bora Adası’na gitmek var. Tanzanya, Vietnam ve Tibet de keşfetmeyi planladığı yerler arasında.
İşte Mansur’un tatil sırları...

OTELLER

Olympos Lodge - Çıralı/Antalya

“Sahilde Çıralı Köyü ile Olympos antik şehri kalıntıları arasında bulunuyor. Doğayla iç içe. Müzik terörünün yaşanmadığı nadir yerlerden biri.” İki kişilik odanın fiyatı 500 TL’den başlıyor.
(www.olymposlodge.info)

Pensione Bencista - Fiesole/Floransa

“Floransa’nın üzerindeki tepelerde, 14’üncü yüzyıldan kalma bir villada. Terası şehrin panoramik manzarasına hâkim. Burada konaklarken sanki bir arkadaşımın evinde misafir ediliyormuşum gibi hissediyorum.” Oda fiyatı 398 TL. (www.bencista.com)

/images/100/0x0/55ea9eaef018fbb8f88be338

Las Casas de la Juderia - Sevilla

“Santa Cruz semtinde bulunan otel, şehrin gezip görülecek yerlerine yakın. Oteldeki yaşanmışlık hissini seviyorum. Sanki eski Sevilla’daymış gibi hissediyorsunuz.” Gecelik oda fiyatı 259 TL. (www.casasdelajuderiasevilla.com)

RESTORAN

Osteria Margutta - Roma

Bu restoran şehrin çok sevdiğim bir bölgesinde, Margutta sokağında yer alıyor. Atmosferi güzel, yemekleri harika. Geleneksel İtalyan tatlarını sevenlere hitap ediyor.
(www.osteriamargutta.it)

İmam Çağdaş - Gaziantep

Et yemeklerine düşkünseniz burası size hitap ediyor. Kebap ve baklava çeşitleri bulabilirsiniz. Bir asrı aşan tarihi restoran, Uzun Çarşı’nın içinde. Restoranlarda yüksek sesle müzik çalınmasından hoşlanmam. Karşımdakiyle konuşabilmek isterim.
Burası da öyle bir mekn.
(www.imamcagdas.com)

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı