İZMİR HABERLERİ

Kültürpark çimlerinde iftar

Mehmet GÜNEY / İZMİR, (DHA)
03.06.2018 - 21:14Son Güncelleme :

İZMİR'de, İzmir Kadın Platformu'nun düzenlediği kadınların ve LGBTİ'li (Lezbiyen, gey, biseksüel, transgender, intersex) bireylerin davetli olduğu iftar programına yaklaşık 100 kişi katıldı. 

Mehmet GÜNEY / İZMİR, (DHA)

 


İzmir Kadın Platformu'nun, 'Neşesiyle, kahkahasıyla, direnciyle şenlikte ve yeryüzü sofrasında buluşuyoruz' sloganıyla bugün Kültürpark'ta düzenlediği iftar davetine yaklaşık 100 kişi katıldı. Kadınların ve LGBTİ'li bireylerin davetli olduğu iftara katılan vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte çimler üzerinde oruçlarını açtı. İftarın ardından geç saatlere kadar çimlerde oturan davetliler keyifli bir akşam geçirdi. Davete katılan 44 yaşındaki Metin Gezginci'nin yemeğini bir kediyle paylaşması da güzel bir görüntü oluşturdu. Gezginci, "Ramazanda elimizdekileri ihtiyacı olan tüm canlılarla paylaşabilmeliyiz, Ramazanın bir anlamı da budur" dedi.   


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kültürpark çimlerinde iftar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Haziran 2018 tarihinde saat 21 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültürpark çimlerinde iftar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı