GeriSağlık Mide küçültme ameliyatından 5 gün sonra hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  64
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mide küçültme ameliyatından 5 gün sonra hayatını kaybetti

Mide küçültme ameliyatından 5 gün sonra hayatını kaybetti
refid:29727127 ilişkili resim dosyası

Son zamanlarda zayıflamak için yapılan mide ameliyatlarından sonra hayatını kaybedenlerden biri de 17 yaşındaki Burak Pertek oldu. Rize'de obezite nedeniyle 120 kiloya ulaşan 17 yaşındaki Burak Pertek, mide ameliyatı olduktan sonra rahatsızlanarak yaşamını yitirdi. Pertek, bu hafta kazandığı üniversiteye kayıt yaptıracaktı.

Rize’de obezite rahatsızlığı nedeniyle 120 kiloya ulaşan Burak Pertek, mide küçültme ameliyatı için Rize Devlet Hastanesi’ne yatırıldı. 28 Temmuz günü yapılan ameliyattan sonra rahatsızlanan ve Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Pertek, kurtarılamadı. Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olaydan sonra ameliyatı gerçekleştiren doktor O.H.T. hakkında idari soruşturma başlattı.

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite Birim Sorumlusu Nural Pertek ile Çaykur Sabuncular Çay fabrikası Müdürü ve Rize Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Muhammer Pertek’in oğlu olan Burak’ın bu yıl Kocaeli Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandığı öğrenildi.

Mide küçültme ameliyatından 5 gün sonra hayatını kaybetti ”NE YAZIK Kİ BU AMELİYAT MODA OLDU”

Mide küçültme ameliyatından 5 gün sonra hayatını kaybetti OBEZİTE HASTALARINA MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI UYARISI

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle