GeriSağlık 5 yaşında ve kimse onu durduramıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

5 yaşında ve kimse onu durduramıyor

5 yaşında ve kimse onu durduramıyor

Brezilya'da yaşayan Misael Caldogno Abreu 5 yaşında ve 80 kilo. Küçük çocuk yaşına göre o kadar kilolu ki kendi cüssesinde boğulma riski olduğu söyleniyor. Her gece uyurken defalarca nefes alması duruyor ve sonra tekrar başlıyor. Ailesi ise onun gece uykusunda ölmesinden endişe ediyor.

38 yaşındaki baba Manoel Abreu "Her şey onun için o kadar zor ki bir yetişkin ağırlığında ama sadece bir bebek. Kalbi çok fazla basınç altında zorlukla çalışıyor. Eğer oğlum tedavi edilmezse büyük ihtimalle ölecek." dedi.

5 yaşında ve kimse onu durduramıyor

DURDURULAMAYAN BİR İŞTAHI VAR

Doktorlar ise Misael Caldogno Abreu'nun nadir görülen ve durdurulamayan bir iştaha neden olan Prader-Willi sendromu nedeniyle böyle olduğunu düşünüyor. Düşük yağlı bir diyet yapmasına ve her gün 40 dakika yürümesine rağmen küçük çocuk hala kilo almaya devam ediyor.

1 AYDA 3 KİLO ALDI

5 yaşında ve kimse onu durduramıyor

Anne Josiane ise oğlunun bebekliğinden beri hızla kilo aldığını, oğlunu emzirdiği dönemde bile normalden çok daha iştahlı olduğunu söyleyerek oğlunun durumunu anlattı: "İlk olarak 1,5 yaşına geldiğinde çok endişelenmeye başladık çünkü 1 ayda 3 kilo alıyordu ve gittikçe ağırlaşıyordu. Oğlumun durumu çok karmaşık. Onu her an kaybedebileceğimizi biliyoruz. Bazen uyurken nefes alıp almadığını anlamak için onu izliyorum. Sürekli gözyaşı döküyorum çünkü ona yardım etmek istiyorum ama ayrıca onunla çok gurur duyuyorum çünkü o bir savaşçı. Ben sadece oğlum için yaşıyorum. Diğer çocukların yaptığı hiçbir şeyi yapamıyor. Bu da onu üzüyor."

5 yaşında ve kimse onu durduramıyor

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle