GeriHayat Depresyonu alt etmek için basit öneriler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

Çocuk yaşta insanların bile yakalandığı bir illet oldu depresyon. Ağır yaşam şartları, insanca yaşamak adına verilen büyü uğraşlar, imkansızlıklar, ve hatta değeri anlaşılamayan imkanlar bile depresyon nedeni olabiliyor. Ve gittikçe karmaşıklaşan bu hayatta yakalanması en kolay mental rahatsızlıklardan biri depresyon size hiç beklemediğiniz bir anda yakalıyor. Ancak neyse ki yakalanması grip kadar kolay olan bu hastalıktan yine aynı basitlikle kurtulmak mümkün. Sadece hayatın en temel gerekliliklerini yerine getirmek için biraz çaba gösterin.

İYİ UYUYUN

Zaten yoğun bir şehir hayatında bütün günü stres yüklenerek geçiriyorsunuz. Üzerine evinize vardığınızdan yorgunluktan yapabildiğiniz tek şey televizyon karşısında uyuyakalmak oluyor. Oysa vücudunuzun gün boyunca başınıza gelen fiziksel ve ruhsal kirlenmeyi temizleyebilmesi için güzel bir uykuya ihtiyacı var. Bu nedenle uykunuzu hafife almayın, derin derin güzel bir uyku çekin.

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

HOBİ EDİNİN

Çok klişe gelebilir ancak hobiler sizin kendinize odaklanmanızı sağlar. Yoğun yaşam temponuzda kendinize ayırdığınz çok kısa bir vakit bile zihninizi dinlendirmeye ve kendinizi dinlemenize olanak verir. Bu nedenle mutlaka bir hobiniz olsun. Bunlar sizin hava kapakçıklarınız olacak.

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

YARDIM EDİN

İnsan duygusal bir varlık. Bu nedenle maddi tatminimizin yanında manevi bir tatmine de ihtiyaç duyuyoruz. Ve ihtiyacı olan birine yardım etmek sizi başka hiç bir yerde bulamayacağınız bir duygusal tatmine taşıyor. Bu da doğal olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Bu nedenle yardım edin, hem kendinizi hem çevrenizi iyileştirin.

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

SOSYALLEŞİN

Sosyal hayvanlar olarak çevremizle her daim bir iletişim halindeyiz. Ancak depresyon durumlarında bu iletişimi fark etmeden yavaş yavaş azaltmaya meyilli oluruz. Bu hayata düşmeyin ve içinizdeki sıkıntıdan kurtulmak için kendinizi sokaklara atıp, sohbet edin, gülün, eğlenmeye çalışın. Hayatın içine karışmak size dertlerinizi unutturacak.

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

 

SPOR YAPIN

Mutlu olmamız sağlayan Serotonin hormonunu vücudunuza salgılatmanın tek yolu spor yapmak. Depresyon gibi mental sorunlar yaşadığınız durumlarda yaşanan serotonin dalgalanmalarının üstesinden gelmenin en iyi yolunu sakın görmezden gelmeyin ve düzenli olarak spor yapın.

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

HAYVAN DOST EDİNİN

Hayvanlar size en az insanlar kadar iyi gelir. Ve hatta onlarla dertleştiğinizde, sorunlarınızı anlattığınızda size yargılamadıklarından ve karşılıksız olarak sevmeye devam ettiklerinden size bir insandan bile daha iyi gelebilirler. Bu nedenle bir hayvana dostluk edebilir, onu sınırsız sevgisi sayesinde iyileşebilirsiniz. 

Depresyonu alt etmek için basit öneriler

Yorumları Göster
Yorumları Gizle