ANKARA HABERLERİ

Keçiören’den Mamuşa’ya kardeş parkı

Hürriyet Haber
29.03.2016 - 15:55Son Güncelleme :

Keçiören Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Kosova’nın tek Türk belediyesi Mamuşa’ya inşa ettirdiği ‘Kardeş Keçiören Parkı’ törenle açıldı.

Hürriyet Haber

Türkiye dışında yaptırılan ilk Çanakkale Şehitleri Anıtı’na da ev sahipliği yapan parkın açılışına; Türkiye Kosova Parlamentolararası Dostluk Grup Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör katıldı. Parkı çocuklara ve gençlere hediye ettiğini belirten Ak, özetle şunları söyledi: “Her geldiğimde Mamuşa’da bir değişim, bir güzellik, bir gelişme görüyorum. Bu bölgenin en güzel, en çalışan ve en gelişen belediyesi olması bakımından biz de gurur duyuyoruz. Bütün Mamuşa halkı burayı kullanırken bizleri hatırlasın. Türkiye’de, Keçiören’de kardeşlerinizin olduğunu unutmayın.” Ayrıca törende Türkiye Belediyeler Birliği’nce Mamuşa Belediyesi’ne hibe edilen cenaze aracı da yetkililere teslim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Keçiören’den Mamuşa’ya kardeş parkı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keçiören’den Mamuşa’ya kardeş parkı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı