Dünya Haberleri, Son Dakika, Haberler

DÜNYA

  Kayıp Malezya uçağı Andaman Adaları'na gidiyormuş

  14 Mart 2014 - 10:40Son Güncelleme : 14 Mart 2014 - 17:40

  Bir haftadır kayıp olan Malezya yolcu uçağının, rotasından çok farklı bir yönde ilerlediğine dair görüş giderek kuvvetleniyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin'in başkenti Pekin'e gitmesi gereken uçağın Andaman Adaları'na yönlendirildiğine işaret ediyor.

  Olayla ilgili incelemeye yakın kaynakların Reuters'a verdiği bilgiye göre, taşıdığı 239 kişiyle birlikte kaybolan MH370 sefer sayılı uçak olduğu tahmin edilen bir uçak, en son Malay Yarımadası'ndan Andaman Adaları'na doğru giderken tespit edildi.

  İsimlerinin gizli tutulması kaydıyla ajansa konuşan iki kaynak, uçağın askeri radarlar tarafından son olarak tespit edildiği sırada, yön bulma noktalarını takip ederek rota belirlediğini belirtti. Kaynaklar, bunun da uçağın havacılık eğitimi alan biri tarafından uçurulduğu anlamına geldiğini söyledi.

  Uçağın Andaman Denizi ve Hint Okyanusu'ndaki Bengal Körfezi'ne doğru ancak kasıtlı olarak yönlendirilebileceği belirtildi.

  Malezyalı üst düzey bir polis yetkilisi ise Reuters'a yaptığı açıklamada, sabotaj ve uçak kaçırma ihtimalleri üzerinde durduklarını söyledi.

  "ADAYA İNMİŞ OLAMAZ"

  Uzmanlar az bir ihtimal da olsa; uçağın kaçırılarak, radarlarca tespit edilmeden bir yere indirilmiş olabileceğini belirtti. Ama Andaman Chronicle gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Dennis Giles, uçağın kendi adalarına inme ihtimalinin olmadığını ifade etti. Giles, “Bu kadar büyük bir uçağın kimsenin dikkatini çekmeden adada iniş yapabileceği yer yok. Bu büyüklükte bir uçak Andaman adasına doğru gelecek ve iniş yapacak, mümkün değil” dedi.

  Kaynaklar, yeni bulgular ışığında yapılan çok uluslu arama çalışmalarının Andaman Denizi ve Hint Okyanusu'na kaydırıldığını ifade etti.

  Okuyucu Yorumları { Toplam 15 Yorum }
  • serdar oz 14.3.2014 22:19:45
   burak çakır14/03/2014 - 12:02Bu uçak 6 gündür havada nasıl uçuyor? mutlaka yakıt almak için iniş yapması lazım. ¤¤¤¤cok guldum cookkkk...bu yoruma sapka cikarilir!
  • feyzullah tokatci 14.3.2014 19:42:20
   Cep telefonlari calismiyormuymus?
  • yavuz mardin 14.3.2014 19:22:51
   İngiliz kaynaklı bir uydu takip kaynagi haberleşme kesildikten 5 saat sonrasına kadar otomatik uydu sinyali almaya devam ettiklerini belirtmiş.Dekompresyon sonucu yakiti bitinceye kadar uçmuş olabilir mi?
  • oguz canik 14.3.2014 18:37:04
   biz bu filmi görmüştük lost adasına bakın
  • herk jur 14.3.2014 17:32:20
   malezyali islami teror olasiligi en yuksek
  • pavel tomas 14.3.2014 16:07:36
   UÇAK DÜŞSE MUTLAKA ŞİMDİYE KADAR ENKAZI BULUNURDU,KAÇIRILSA ŞİMDİYE KADAR HABER ÇIKARDI UÇAKTAN.UÇAK BİLDİĞİNİZ KAYBOLDU VE HİÇ BİR ZAMAN BULUNAMAYACAK.NASA YA GÖRE KAÇIRILDI AMA KİMLER KAÇIRDI?UÇAK BİRDEN RADARDAN KAYBOLUYOR VE 7 GÜNDÜR ALANI TARAYAN UYDULAR EN UFAK BİR İZ BİLE BULAMADILAR.SİZCE Kİ
  Sayfa Başı
  HaberlerErhan Çeliktrt 1 kanalıMesut Mertcan kimdirkpsskpss sonuçlarıkpss ortaöğretimKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak