EKSTRA
MENÜ

Kayıp Uçak

Kayıp Uçak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kayıp Uçak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.148 Kayıp Uçak haberi bulunmuştur.

Kayıp Uçak Haberleri

Salanın hakkını vermeliyiz

''Sala'nın hakkını vermeliyiz''

Emiliano Sala'nın Nantes'daki eski hocası Vahid Halilodzic, oyuncusu hakkında duygusal bir konuşma yaptı.

10.02.2019Spor Videoları
Kayıp uçağın enkazına ulaşıldı

Kayıp uçağın enkazına ulaşıldı

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'yı taşıyan kayıp uçağın enkazını inceleyen görevliler bölgede bir ceset buldu.

Korkunç iddia Yolcular kabinde mi öldü

Korkunç iddia! Yolcular kabinde mi öldü?

Dört buçuk yıl önce düşen kayıp Malezya uçağının nerede olduğu hala bulunamadı. Uçağın nasıl kaybolduğuna ya da nerede olduğunu yönelik yeni bir araştırma, gizemin çözüldüğü iddiasıyla gündem yarattı.

15.05.2018Dünya
Akıl almaz kayıp Malezya uçağı

Akıl almaz kayıp Malezya uçağı

8 Mart 2014'te Kuala Lumpur'dan Pekin'e uçarken kaybolan Malezya uçağına ait 440 sayfalık nihai rapor tamamlandı. Avustralyalı uzmanlar, uçağın hala bulunamamasını ‘‘akıl almaz’’ olarak niteledi.

3.10.2017Dünya
Başbakan Binali Yıldırımdan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Binali Yıldırım darbe girişimiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım, saldırılarda 145’i sivil 208 kişinin şehit olduğunu açıkladı. Soruşturma hakkında da bilgi veren Yıldırım, 7543 kişinin de gözaltında olduğunu söyledi. Açıklamaları sırasında zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Yıldırım, Fethullah Gülen’in iadesiyle ilgili olarak ‘Küresel bir tehdit var. Ben ABD’li yöneticilere diyorum ki, bundan daha iyi delil olur mu’ dedi.

18.07.2016Gündem
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık kayıp uçak iddiasına cevap verdi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık 'kayıp uçak' iddiasına cevap verdi

Milli Savunma Bakanı Işık, "Dün gece itibarıyla söylüyorum, bizim şu anda kayıp hiçbir uçağımız yok. Sadece Yunanistan'a giden helikopter dışında da envanterimizde olan tüm helikopterler mevcut. Bana da geldi, '5-6 helikopter, uçak kayıp' falan, böyle bir şeyin gerçekle uzaktan yakından alakası yok" dedi.

17.07.2016Gündem
Malezya: Hint Okyanusunda bulunan parça kayıp uçağa ait

Malezya: Hint Okyanusu'nda bulunan parça kayıp uçağa ait

Malezya, Hint Okyanusu'ndaki Reunion Adası'nda geçen hafta karaya vuran uçak parçasının, 515 gün önce kaybolan MH370 sefer sayılı yolcu uçağına ait olduğunu açıkladı. Fransa, ABD ve Avustralya'daki yetkililer ise henüz temkinli gitmeyi tercih ediyor ve bulunan parçanın kayıp Malezya uçağına ait olduğunu teyit etmekten kaçınıyor.

6.08.2015Dünya
Bulunan enkaz kayıp Malezya uçağına ait iddiası

'Bulunan enkaz kayıp Malezya uçağına ait' iddiası

Madagaskar yakınlarında bulunan bir enkazın, 17 ay önce 239 kişiyle esrarengiz şekilde kaybolan Malezya uçağına ait olabileceği iddia edildi.

29.07.2015Dünya
Malezya Havayolları uçağı acil iniş yaptı

Malezya Havayolları uçağı acil iniş yaptı

Malezya Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, motor yangını alarmı üzerine Avustralya'nın Melbourne havaalanına acil iniş yaptı.

12.06.2015Dünya
Bu ıslak mendil paketi kayıp Malezya uçağının gizemini çözecek mi

Bu ıslak mendil paketi kayıp Malezya uçağının gizemini çözecek mi?

Avustralya’nın batısındaki Cervantes sahilinde kıyıya vuran Malezya Havayolları’na ait bir ıslak mendil paketinin, bir yıl önce ortadan kaybolan MH370 sefer sayılı yolcu uçağının gizeminin çözülmesini sağlayabileceği iddia edildi.

10.03.2015Dünya
Kayıp uçağın enkazı bulunabilecek mi

Kayıp uçağın enkazı bulunabilecek mi?

Malezya ulaştırma bakanı bir yıl önce kaybolan MH370 uçağının güney Hint Okyanusu'nda bulunacağından emin olduğunu söyledi.

7.03.2015Dünya
Kayıp Malezya uçağı rotasını Antarktika’ya çevirdi

'Kayıp Malezya uçağı rotasını Antarktika’ya çevirdi'

National Geographic Kanalı’nın hazırladığı yeni bir belgeselde, 8 Mart 2014’te Kuala Lumpur- Pekin seferini yaparken ortadan kaybolan Malezya Havayolları’na ait MH370 sefersayılı yolcu uçağının rotasının büyük ihtimalle “bilinçli olarak” Antarktika’ya çevrildiği iddia edildi.

24.02.2015Dünya
Düşen Airasia uçağının karakutusu deniz dibinde aranıyor

Düşen Airasia uçağının karakutusu deniz dibinde aranıyor

Cava Denizi'nde düşen AirAsia Hava Yolları şirketine ait uçağın karakutusunu aramak için yetkililer deniz tabanı taramalarına hız veriyor.

2.01.2015Dünya
Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu

Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu

Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken pazar sabahı 162 kişiyle kaybolan AirAsia şirketine ait yolcu uçağını arama çalışmaları ikinci gününde de sürdü. Uçuş saatinin değiştiğinden haberdar olmayan eski güzellik kraliçesi ve ailesi felaketten şans eseri kurtuldu.

30.12.2014Dünya
Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken kaybolan AirAsia yolcu uçağı, yaklaşık iki gün sonra bulundu. Taşıdığı 162 kişiyle birlikte kaybolan uçağa ait parçaların Endonezya açıklarında tespit edildiği açıklandı. Aynı bölgede cesetlere de ulaşıldı.

30.12.2014Dünya
Malezya uçağı yarı yolda kayboldu

Malezya uçağı yarı yolda kayboldu

Endonezya’nın Surabaya kentinden havalanan Malezyalı AirAsia şirketinin 162 yolcu ve mürettebatlı QZ8501 sefer sayılı uçağı Singapur’a giderken kayboldu. Uçuş mesafesinin hemen hemen yarısındayken radardan izi silinen uçağın bölgedeki kötü hava şartlarından ötürü düşmüş olabileceği belirtiliyor. Olaydan yaklaşık 11 saat sonra ara verilen arama kurtarma çalışmalarına yeniden başlandı. Çalışmalara askeri uçaklar da destek veriyor.

29.12.2014Dünya
Kaybolan AirAsia uçağını kaçıran 10 kişilik aile

Kaybolan AirAsia uçağını kaçıran 10 kişilik aile

Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken dün kaybolan yolcu uçağının kalkış saatinin 2 saat geriye alınması nedeniyle bazı yolcuların bilet almalarına rağmen uçağa binemediği bildirildi.

29.12.2014Dünya
Dünya kaybolan AirAsia uçağını arıyor

Dünya kaybolan AirAsia uçağını arıyor

Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken kaybolan AirAsia uçağının arandığı bölgede denizin üstünde bazı nesneler tespit edildi. Ancak Endonezya makamları daha sonra bu nesnelerin uçağa ait olmadığı bilgisini verdi. Arama çalışmalarına, havanın kararmasıyla birlikte yarına kadar ara verildi.

29.12.2014Dünya
Uçak Java Denizine düştü iddiası

Uçak Java Denizi'ne düştü iddiası

Malezya merkezli havayolu şirketi AirAsia'ya ait bir yolcu uçağı, içinde bulunan 162 yolcu ve mürettebat ile birlikte havada seyir halindeyken kayboldu. Pilotun kuleyle son konuşmasında, "kötü hava nedeniyle rotasının değiştirilmesini istediği" ortaya çıktı.

28.12.2014Dünya
Kaybolan Malezya uçağını yeniden arayacaklar

Kaybolan Malezya uçağını yeniden arayacaklar

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken mart ayında 227 yolcusu ve 12 kişilik mürettebatıyla kaybolan Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağını arama çalışmaları, yeniden başlayacak.

19.09.2014Dünya
Kayıp Malezya uçağının yolcularının paralarını çalanlar yakalandı

Kayıp Malezya uçağının yolcularının paralarını çalanlar yakalandı

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile ortadan kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçaktaki dört yolcunun hesaplarından para çektikleri iddia edilen iki kişi yakalandı.

16.08.2014Dünya
Kaybolan Malezya uçağı yolcularının hesaplarından para çekildiği iddiası

Kaybolan Malezya uçağı yolcularının hesaplarından para çekildiği iddiası

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile 8 Mart Cumartesi günü kaybolan ve tüm aramalara rağmen izine rastlanamayan Malezya uçağında bulunan dört yolcunun banka hesaplarından para çekildiği ileri sürüldü.

15.08.2014Dünya
Kayıp uçak ağa takıldı

Kayıp uçak ağa takıldı

YENİ Zelanda’da Auckland açıklarında dün tekneyle avlanan balıkçıların ağına küçük bir uçak takıldı.

7.08.2014Dünya
Malezya Havayolları kâbusu

Malezya Havayolları kâbusu

Malezya Havayolları, Amsterdam - Kuala Lumpur seferini yapan MH17 sefer sayılı uçağının 295 yolcu ve mürettabatıyla birlikte düşmesinin şokunu yaşıyor. Ancak bu olay şirketin yaşadığı ilk büyük facia değil.

17.07.2014Dünya
Malezya uçağının gizemini çözene 5 milyon dolar ödül

Malezya uçağının gizemini çözene 5 milyon dolar ödül

Kayıp Malezya uçağındaki yakınlarının akıbetinden hala haber alamayan aileler, uçağın gizemini çözene 5 milyon dolar ödül verecek.

8.06.2014Dünya
Kayıp Malezya uçağı yanlış yerde aranmış

Kayıp Malezya uçağı yanlış yerde aranmış

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart Cumartesi günü 227 yolcu ve 12 kişilik mürettebatıyla kaybolan ve tüm aramalara rağmen izine rastlanamayan MH370 sefer sayılı Malezya uçağının düştüğü belirtilen Hint Okyanusu'nda olmadığı açıklandı.

29.05.2014Dünya
Kayıp Malezya uçağıyla ilgili şok iddia

Kayıp Malezya uçağıyla ilgili şok iddia

Malezya Havayolları’na ait uçağın kaybolmasıyla ilgili El Kaide bağlantılı 11 teröristin tutuklandığı iddia edildi.

5.05.2014Dünya
Çin, kayıp uçağı suyun altında arayacak

Çin, kayıp uçağı suyun altında arayacak

Çin, Malezya Havayollarına ait kaybolan MH 370 sefer sayılı uçağı, deniz altında arayacağını bildirdi.

3.05.2014Dünya
Bütün sırlar onda

Bütün sırlar onda!

Uğur Cebeci’nin hazırladığı Kokpit bu hafta 8 Mart’ta kaybolan Malezya Havayolları’na ait Boeing 777’nin hikayesini anlatıyor. Gizemli olayı uçağın kara kutusu aydınlatacak.

25.04.2014Haber
Malezya uçağı yine korkuttu

Malezya uçağı yine korkuttu

Malezya Havayolları’na ait bir yolcu uçağının gece yarısı gerçekleştirdiği acil iniş Kuala Lumpur’da yürekleri ağza getirdi.

21.04.2014Dünya
Kayıp uçak için son 1 hafta

Kayıp uçak için son 1 hafta

MALEZYA Havayolları’nın kaybolan yolcu uçağı için başlatılan aramalarda, aradan geçen 45 güne rağmen tek bir ipucuna rastlanamadı.

20.04.2014Dünya
Dünyanın gözü kulağı Bluefin-21de olacak

Dünyanın gözü kulağı 'Bluefin-21'de olacak

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile ortadan kaybolan Malezya uçağının karakutusundan geldiği belirtilen sinyaller altı gündür alınamıyor. Yeni umut ise "Bluefin-21" isimli insansız denizaltı.

14.04.2014Dünya
Kayıp Malezya uçağında akustik sinyal karmaşası

Kayıp Malezya uçağında akustik sinyal karmaşası

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, MH370 sefer sayılı kayıp uçağın kara kutusundan gelen sinyallerden emin olduğunu söyledi. Ancak arama ekibi başkanı, “Büyük bir gelişme yok” dedi.

12.04.2014Dünya
Kayıp uçağın enkazı ne kadar derinde olabilir

Kayıp uçağın enkazı ne kadar derinde olabilir?

Malezya Havayolları’na ait kayıp uçağın arama çalışmalarının yapıldığı bölgeden yeni sinyaller alınması, ekiplerin doğru iz üstünde olduğuna dair inancı artırdı. Ancak karakutulardaki sinyal göndericilerin bataryalarının bitmek üzere olmasının dışında, uçağın enkazının 15 bin feet (4572 metre) derinlikte olduğunun tahmin edilmesi, hem zamana hem de fiziki şartlara karşı muazzam bir mücadeleye işaret ediyor.

10.04.2014Dünya
Malezya uçağıyla ilgili ilginç iddia: Uçak kaçırıldı, yolcular sığınaklarda

Malezya uçağıyla ilgili ilginç iddia: Uçak kaçırıldı, yolcular sığınaklarda

Malezya Havayolları'na ait 8 Mart'ta kaybolan uçağı arama çalışmaları sürerken, olayın üzerinden bir aydan fazla zaman geçtikten sonra bir Rus gazetesinin ilk günlerdeki iddiayı yeniden gündeme getirmesi akılları karıştırdı. Buna göre uçak kaçırıldı ve yolcular Pakistan'da yeraltındaki bir sığınakta tutuluyor.

10.04.2014Dünya
Okyanus dibinden iki sinyal daha alındı

Okyanus dibinden iki sinyal daha alındı

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 239 kişi ile 8 Mart Cumartesi ortadan kaybolan Malezya Havayollarına ait MH370 sefer sayılı uçağı Güney Hint Okyanusu'nda arama çalışmalarına katılan Avustralya'nın Okyanus Kalkanı isimli arama gemisi okyanus dibinden iki sinyal daha aldığını duyurdu.

9.04.2014Dünya
Malezya uçağının karakutusu için umutlar tükeniyor

Malezya uçağının karakutusu için umutlar tükeniyor

Avustralyalı yetkililer, kayıp Malezya uçağının karakutusuna ait bataryaların bitmiş olabileceğini düşünüyor.

8.04.2014Dünya
Kayıp uçak bulundu mu

Kayıp uçak bulundu mu

MALEZYA Havayolları’nın bir aydır bulunamayan kayıp uçağından dün ilk kez gerçek anlamda umut verici sinyaller geldi.

7.04.2014Dünya
Kayıp uçağı arayan Çin gemisi yine sinyal buldu

Kayıp uçağı arayan Çin gemisi yine sinyal buldu

Geçen ay 239 kişiyle kaybolan Malezya Havayolları uçağının kara kutusunu arayan Çin gemisi bölgeden ikinci kez sinyal aldığını duyurdu.

6.04.2014Dünya
Kayıp Malezya uçağı için seferberlik

Kayıp Malezya uçağı için seferberlik

Geçen ay 239 kişiyle kaybolan Malezya Havayolları uçağını bulmak için başlatılan arama çalışmaları en kritik aşamasına girdi. Arama çalışmalarına 13 uçak ve 11 gemi katılıyor.

5.04.2014Dünya
Muhalefet liderinden Malezya hükümetine MH370 suçlaması

Muhalefet liderinden Malezya hükümetine 'MH370' suçlaması

Malezyalı muhalefet lideri Enver İbrahim, hükümetin kayıp uçağa ne olduğunu ortaya çıkarabilecek bilgileri kasten gizlediğini iddia etti.

4.04.2014Dünya
Kayıp uçakla ilgili iki flaş açıklama

Kayıp uçakla ilgili iki flaş açıklama

Kayıp Malezya uçağının pilotlarıyla kule arasındaki konuşmaların dökümü yayımlandı.

1.04.2014Dünya
Yeni bir bölge aranıyor

Yeni bir bölge aranıyor

Avustralya, "kayda değer bir ipucu" doğrultusunda kayıp Malezya Havayolları uçağını bulma çalışmalarının Hint Okyanusu'nun başka bir kısmına kaydırıldığını duyurdu.

28.03.2014Dünya
Malezya Kraliçesi’nin golf keyfi tepki topladı

Malezya Kraliçesi’nin golf keyfi tepki topladı

Malezya Hint Okyanusu’na düştüğü iddia edilen ancak henüz bulunamayan Malezya Havayolları’na ait 370 sefer sayılı uçaktaki 239 kişinin yasını tutarken, ülkenin Kraliçe’si Haminnah Binti Hamidun’un kahkahalar atarak golf oynarken çekilmiş fotoğraflarının basına yansıması büyük tepki topladı.

27.03.2014Dünya
Kayıp uçağın hesabını soracaklar

Kayıp uçağın hesabını soracaklar

İki haftayı aşkın süre haber alınamadıktan sonra Hint Okyanusu’na düştüğü açıklanan uçaktaki yolcuların aileleri, Malezya Havayolları ve uçağın üreticisi Boeing’e karşı hukuki süreç başlatıyor.

27.03.2014Dünya
Kayıp uçak: Yanıt bekleyen 10 soru

Kayıp uçak: Yanıt bekleyen 10 soru

Malezyalı yetkililer kayıp uçağa ait olduğu düşünülen 122 nesnenin yerinin uydular aracılığıyla tespit edildiğini açıkladı.

27.03.2014Dünya
Yolcu başı 11 bin TL

Yolcu başı 11 bin TL

Malezya Havayolları 370 sefer sayılı uçağı 8 Mart'tan beri kayıp. Şirket ise uçak içindeki 227 yolcunun ailesine 5 bin dolar para ödeyeceğini açıkladı.

26.03.2014Ekonomi
Malezya uçağının gizemi asla çözülemeyebilir

Malezya uçağının gizemi asla çözülemeyebilir

Uzmanlar, Malezya Havayolları uçağına ait karakutunun Hint Okyanusu'nun derinliklerinden çıkarılsa bile havacılık tarihinin en büyük gizemlerinden birinin hiçbir zaman çözülemeyebileceğini söylüyor.

25.03.2014Dünya
Kayıp Malezya uçağından kötü haber geldi

Kayıp Malezya uçağından kötü haber geldi

Malezya Başbakanı, 8 Mart'tan bu yana haber alınamayan kayıp uçağın yolculuğunun Hint Okyanusu'nun güneyinde 'sonlandığı' bilgisine ulaşıldığını açıkladı. Uçaktaki 239 kişiden kurtulan olmadığı ifade edildi.

24.03.2014Dünya
İki şüpheli cisim daha tespit edildi

İki şüpheli cisim daha tespit edildi

Malezya, Çin ve Avustralya'ya ait uçakların Hint Okyanusu'nun güneyinde, 8 Mart'tan bu yana haber alınamayan yolcu uçağına ait olduğu sanılan iki cisim tespit ettiğini açıkladı.

24.03.2014Dünya