MALATYA HABERLERİ

Karakaya Baraj Gölü, Turizme Kazandırılıyor

IHA
10 Temmuz 2015 - 17:49Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 17:50

KAYHİP İL MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

IHA

Karakaya Baraj Gölünün bütüncül bir anlayışla korunması, geliştirilmesi ve tanıtılması, amacıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği (KAYHİB) ilk meclis toplantısını yaptı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 15.00’de yapılan toplantıya Hasan Demez Başkanlık etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan KAYHİB Meclis Toplantısı’nda, Birlik Başkanı, Meclis Başkan Vekilleri, Meclis Katipleri ile Encümen ve diğer komisyonlara üye seçimi yapıldı.
AHMET ÇAKIR, BİRLİK BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLDİ
Malatya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Yeşilyurt, Battalgazi, Baskil, Yazıhan, Doğanyol, Kale, Hekimhan ve Pütürge Belediyeleri’nin kurucu olarak görev aldığı KAYHİB Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı tek aday olarak Birlik Başkanlığı’na önerdi. Yapılan gizli oylama sonucunda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği Başkanlığı’na oybirliğiyle seçildi.
MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ VE MECLİS KATİPLERİ
Yapılan gizli oylama sonucunda Birlik Meclisi I. Başkan Vekilliği’ne Mehmet Karaman, II. Başkan Vekilliği’ne Yusuf Aksaç, Meclis Katiplikleri asil üyeliğine Aliseydi Millioğulları, Kadir Yoldaş, Yedek üyeliklerine ise Yaşar Koca ve Mehmet Aslan seçildiler.
ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYE SEÇİMLERİ
KAYHİB Encümen Üyeliklerine; Nurettin Karaaslan, Hasan Demez, Nevzat Öztürk, Recep Gülbey ve İhsan Akmurat, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine; Cemal Akdemir, Sebahattin Ateş, Mehmet Aslan, Yaşar Koca ve Ramazan Çetin, Kültür Komisyonu Üyeliklerine; Mustafa Nadir Kınık, özgür Evren, Mustafa Timurkan, Osman Avşar ve Fetahmet Bay, Turizm Komisyonu Üyeliklerine; Zafer Kırçuval, Zerrin Palancı, Kadir Yoldaş, Osman Avşar ve Sebahattin Ateş, Altyapı Komisyonu Üyeliklerine; Mehmet Polat, İhsan Akmurat, Yusuf Aksaç, Aliseydi Millioğulları ve Nevzat Öztürk seçildiler.
2015 BÜTÇESİ 63 BİN LİRA
Turizm temsilcilerinden üyelik aidatı olarak 5 yıldızlı konaklamalarda yatak başı yıllık 20, 4 yıldızlı konaklamalarda 15, 3 yıldız ve altı konaklamalarda ise 10 TL alınması kararlaştırılırken, 2015 Mali Yılı bütçesinin ise 63 bin lira olarak kabul edildi.
Tüzük gereği yılda iki meclis toplantısı yapacak olan KAYHİB, ikinci meclis toplantısını Kasım ayında yapacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Karakaya Baraj Gölü, Turizme Kazandırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karakaya Baraj Gölü, Turizme Kazandırılıyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:53
  • Guneş
   05:39
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı