Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kadına şiddete imanlı öneri

  Umut ERDEM/ANKARA
  13 Şubat 2016 - 02:06Son Güncelleme : 13 Şubat 2016 - 07:01

  AK Parti Isparta milletvekili Sait Yüce, kadına şiddetin çözümüyle ilgili olarak ilginç bir öneri getirdi.

  Aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurları ve boşanma olaylarının nedenlerini inceleyen Meclis Araştırma Komisyonu’nda uzmanların görüşlerini dinleyen AK Partili vekil Sait Yüce, şunları söyledi:

  MANEVİ YASAKÇIYLA TEMİN

  “Anlatılanlardan anlaşıldığı gibi hiçbir şey yüzde 100 çözüm olmuyor. Eğitim hakikaten önemli. Ama Allah’a iman ve ahirete iman hakiki manada bir kalpte yerleşse, hiçbir adam bir kadına şiddet uygulamaz. Bu yüzden değerler eğitiminin fevkalade önemli olduğunu, mutlaka bütün kurumların bu konu üzerinde durması gerektiğini, hakiki çözümün ancak manevi eğitimle, kalbe ve ruha yerleştirilecek olan manevi yasakçıyla temin edileceğini düşünüyorum.”

  Kadına şiddete imanlı öneriCHP milletvekili Candan Yüceer Yüce’ye tepki gösterdi.

  ''İNANCI SORGULAMAK OLUR''

  AK Partili Yüce’nin sözlerine tepki gösteren komisyon üyesi CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise “Şimdi maneviyat boyutuna, Allah’a, imana, ahirete imana hiçbirimizin çekincesi olamaz. Ama ‘ancak böyle çözülür’ demek, şiddet uygulayan insanların hepsinin inancını sorgulamak ya da şiddet uygulamayan insanlara belki olmayan inancı vermek olur. Konuyu asıl kaynağından, sorunun kaynağından çekip başka bir yere taşımak olur” dedi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı