Teknoloji Haberleri

  iTunes Radio artık ücretsiz değil

  Hürriyet Haber
  20.01.2016 - 06:39 | Son Güncelleme:

  Apple'ın şimdiye dek reklam desteği ile bedava sunduğu iTunes Radio artık bedava değil.

  Apple, reklam destekli müzik oynatma hizmeti iTunes Radio'da önemli yapısal değişiklikler gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Firmanın söz konusu hizmetin kullanıcılarına gönderdiği e-postalarda iTunes Radio'nun bundan böyle iTunes kullanıcıları için ücretsiz ve reklam destekli olmayacağı belirtiliyor.

  Bu doğrultuda Ocak sonu itibariyle iTunes Radio'ya erişebilmek için ücretli bir Apple Music üyeliğine sahip olmak gerekecek. iTunes kullanıcılarının ücretsiz olarak yararlanabileceği tek müzik seçeneği ise Beats 1 olacak.

  Apple Musice erişim neden Türkiyede yokApple Music'e erişim neden Türkiye'de yok?

  Apple tarafından konuyla ilgili Buzzfeed'e yapılan resmi açıklamada da kullanıcıların bir Apple Music üyeliğiyle, Apple bünyesindeki müzik uzmanları tarafından oluşturulan onlarca radyo istasyonuna sınırsız şarkı atlama olanağıyla hiçbir reklam gösterimi olmadan erişebilecekleri belirtildi. Apple Music ayrıca radyo hizmetini de içeren üç aylık ücretsiz bir deneme olanağı sunuyor.

  Uzun bir süre reklam destekli bir biçimde hizmet veren iTunes Radio'da belirli bir sanatçı, şarkı ya da müzik türüne dayanarak bir istasyon seçildiğinde Apple'ın kullandığı algoritmalar bu tercih doğrultusunda benzer müzikleri kullanıcıların karşısına getiriyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: UNUTULAN 11 APPLE ÜRÜNÜ

  Etiketler: itunes radia
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı