ANKARA HABERLERİ

İthal araçlarda süre doluyor

Hürriyet Haber
21.07.2017 - 14:17Son Güncelleme :

El konulmuş veya takibattaki ithal araçların ek ödeme karşılığında iadesi ve takibatın ortadan kalkması için araç sahiplerinin başvuru süresi 31 Temmuz'da doluyor.

Hürriyet Haber

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, el konulan ya da takibat altındaki ithal araç sahiplerini son başvuru tarihi konusunda uyararak kendilerine danışmanlık ve avukatlık desteği vermeye devam ettiklerini bildirdi. Yurt dışından sıfır diye ithal edilen, ancak AB mevzuatına göre 2'nci el sayılan araçların Türkiye'de kullanımında gümrük mevzuatı dolayısıyla iyi niyetli üçüncü kişiler mağduriyet yaşıyordu. Söz konusu araçlar yurda sokulduktan sonra birden fazla el değiştiren, yapılan takibatlar sonucunda distribütörler dışında galeriler tarafından ithal edildiği tespit edilen binlerce araca el konulmuştu. 

42 BİN ARACA EL KONULDU

Türkiye'de bu kapsamdaki yaklaşık 42 bin araçtan bir kısmı incelemeleri tamamlanarak gümrük otoparklarına çekilirken, bir kısmının da inceleme ve takibatı devam ediyordu. MASFED Başkanı Aydın Erkoç, bu konuda uzun süre yürüttükleri çalışmaların bir sonucu olarak düzenlemenin yürürlüğe girmesini sağladıklarını ifade ederken, mağdur araç sahiplerine Federasyon olarak danışmanlık ve avukatlık hizmetleri desteği vermeye devam ettiklerini kaydetti. Erkoç, araç sahiplerinin kendilerine doğrudan başvurabilecekleri gibi www.masfed.com adresi üzerinden de iletişime geçebileceklerini bildirdi.

Etiketler: süre doluyor

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İthal araçlarda süre doluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2017 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İthal araçlarda süre doluyor haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı