Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  iPhone 8'in yeni görüntüleri yayınlandı!

  Hürriyet Haber
  30.05.2017 - 08:01 | Son Güncelleme: 30.05.2017 - 08:01

  Apple'ın önümüzdeki Sonbahar döneminde tanıtmayı planladığı yeni akıllı telefonu iPhone 8'in şematik çizim görselleri yayımlandı ve yepyeni detaylar açığa çıktı.

  Bugüne kadar sayısız görsel ortaya çıktı ve hepsinin de iPhone 8'e ait olduğu iddia ediliyor. Hal böyle olunca insan gördüklerinin ne kadarına inanması gerektiğini bilemiyor. Bugün de Slashleaks ve Benjamin Geskin tarafından yeni şematik görseller internete yüklendi.

  Görsellerde akıllı telefonun ön yüzünün tamamen ekran ile kaplı oluşu ve arka yüzde alt alta yer alan çift kamera dikkat çekiyor. Görselde iPhone 8'in arka yüzünde yuvarlak boş bir alan bulunuyor ve Touch ID için kullanılacağı iddia edilse de, buraya Apple'ın kendi logosunun yerleştirileceği tahmin ediliyor.

  iPhone 8in yeni görüntüleri yayınlandı

  Ekran konusunda da ilginç bir kararın altına imza atılmış durumda. Zira ekran sağ, sol ve alt bölümde çerçevesiz bir tasarıma sahip ama üst kısımda ufak bir alan yer alıyor ve burada da ön kamera, hoparlör ve algılayıcılar bulunuyor.

  Bundan daha önce gelen haberlerde iPhone 8'in ön kamerasının ekranın alt bölümünde yer alabileceği iddiaları yer alıyordu ama görsellerde böyle bir durumun olmadığını görebiliyoruz.

  iPhone 8in yeni görüntüleri yayınlandı

  shiftdelete'in haberine göre iPhone 8'e ait olduğu iddia edilen birkaç kılıf görseli de yayımlanmış durumda. Her ne kadar bu görsellerde yer alan iPhone 8'in kalınlığı kabul edilemez boyutlarda olsa da, ekran ve arka yüzdeki kamera dizilimi konusunda iki sızıntının da tutarlı olduğu söylemek mümkün.

  iPhone 8in ekranı işte böyle görünecek
  iPhone 8'in ekranı işte böyle görünecek!
  iPhone ve Samsung'u -24 derece sıcaklığa soktular ve...
  iPhone'larda şarj kabusu: iOS 10.3.2 güncellemesine dikkat!
  Etiketler: apple , iphone 8 , telefon
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı