Kaçakçılık Ve İstihbarat Müdürlüğü

 • Uyuşturucuyla yakalanan Norveçli kefaletle tahliye edildi - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Uyuşturucuyla yakalanan Norveçli kefaletle tahliye edildi12.01.2015
  AvrupaGEÇEN Kasım ayında İzmir’in Çeşme İlçesi’nden Yunanistan’a geçmek isterken otomobilinde piyasa değeri 1 milyon 800 bin TL değerinde 91 bin uyuşturucu hap bulununca yakalanıp tutuklanan, Norveç vatandaşı 34 yaşındaki, T.D.K.ilk duruşmada 10 bin lira kefaletle tahliye edildi.
 • İstanbul'da yılbaşı öncesi sahte içki operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  İstanbul'da yılbaşı öncesi sahte içki operasyonu29.12.2014
  Ekonomiİstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu 10 bin 12 şişe sahte içkiye ve içki yapımında kullanılan ekipmana el konuldu.
 • İzmir'de kaçak sigara operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  İzmir'de kaçak sigara operasyonu15.12.2014
  Gündemİzmir'in Konak ilçesinde düzenlenen operasyonda kaçak olarak Türkiye'ye getirildiği belirlenen 11 bin 930 paket sigara, 18 bin makoron ve bin 200 sigara kağıdı ele geçirildi, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
 • Mersin'de 400 ton GDO'lu mısır unu ele geçirildi - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Mersin'de 400 ton GDO'lu mısır unu ele geçirildi01.12.2014
  EkonomiGÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Mersin’deki bir antrepoda 400 ton GDO’lu mısır unu ele geçirdi.Gümrük Muhafaza ekiplerinin ele geçirdiği 400 ton GDO’lu mısır ununun Güney Amerika menşeili olduğu belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • Akaryakıt kaçakçılığında akılalmaz yöntemler - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Akaryakıt kaçakçılığında akılalmaz yöntemler24.11.2014
  EkonomiYanan otobüslerle gündemden düşmeyen 10 numara yağ ile ilgili, İzmir’de 10 kişi hakkında açılan dava, kaçakçılığın nasıl yapıldığını da gözler önüne serdi.İşlenip ürün haline getirilmesi gereken 2 bin 673 ton baz yağ kaçak akaryakıt olarak piyasaya sürüldü.Piyasa değeri 10 milyon lirayı aşan yakıtın izini kaybettirmek için birden çok paravan şirket kullanıldı.Kağıt üzerinde 760 ton yağın satıldığı Konya’daki firmanın 6 ay önce kapandığı, tek kuruş vergi de ödemediği belirlendi.İthal yağı işlemesi gereken İzmir’deki şirkette ise toplam 6 kişi çalışıyor görünüyor.Bu kişiler de şirket sahibinin yakın akrabası çıktı.Sanıklar ise yüzlerce ton yağı, pas koruyucu ve dikiş makineleri yağ olarak sattıklarını öne sürdü.
 • Mersin'den sonra şimdi de İzmir'de 'sahte dekont' vurgunu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Mersin'den sonra şimdi de İzmir'de 'sahte dekont' vurgunu18.11.2014
  EkonomiMersin’deki et kaçakçılığından sonra şimdi de İzmir Gümrüğü’nde ‘dekont sahteciliği’ yaşanıyor.İthalat işlemi için Maliye adına bankaya yatırılması gereken paralar, yatırılmış gibi sahte dekont düzenlendi.747 sahte dekontun kullanıldığı ithalatın toplam tutarı 52 milyon TL.Suçlanan müşavirlik şirketi sahibi sorgusunda, “Paraları, bizim iş hanında getir-götür işleri yapan Metin K.’ya veriyordum.O da bize dekontları getiriyor; biz de gümrüğe veriyorduk” dedi.Metin K.da Emniyet ifadesinde “Dekontları ben hazırladım” dedi.
 • Büyük kaçakçılıkta 8 tutuklama talebi - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Büyük kaçakçılıkta 8 tutuklama talebi10.11.2014
  EkonomiMersin Gümrüğü'nde gerçekleştirilen 28 milyon liralık bin 44 ton kaçak et operasyonu ile ilgili olarak gözaltına alınan 8 kişi adliyeye sevk edildi.Şüphelilerden biri, adliyeye sevk edilirken basın mensuplarının soruları üzerine 'etlerin ne olduğunu depo sahibine sor' şeklinde konuştu.
 • Kırmızı et kaçakçılığında flaş gelişme - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kırmızı et kaçakçılığında flaş gelişme09.11.2014
  EkonomiMERSİN’de gümrük antrepolarında başlatılan ithal kırmızı et operasyonunu derinleştirilirken, ilk etapta 1044 ton olarak saptanan kayıp et miktarının 5 bin tona ulaşabileceği öne sürüldü.5 antrepodan 4’ünde sayım devam ederken, kaçakçılığın güvenlik kameraları yere doğru çevrilerek ve mühür bozulmadan kapının açılır hale getirilmesiyle yapıldığı, ayrıca yan taraftaki kuru antrepodan etlerin bulunduğu soğuk antrepoya harici kapı açıldığı belirlendi.
 • Kapıkule sınır kapısında 48 kaçak yakalandı - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kapıkule sınır kapısında 48 kaçak yakalandı19.10.2014
  GündemEDİRNE’de, Kapıkule Sınır Kapısı’nda düzenlenen 6 operasyonda tren vagonu ve TIR dorselerinde, yurt dışına çıkış yapmak isteyen 48 kaçak yakalandı.
 • 48 kaçak yakalandı - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  48 kaçak yakalandı19.10.2014
  AvrupaEDİRNE’de, Kapıkule Sınır Kapısı’nda düzenlenen 6 operasyonda tren vagonu ve TIR dorselerinde, yurt dışına çıkış yapmak isteyen 48 kaçak yakalandı.
 • 91 bin uyuşturucuyu bakın kim buldu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  91 bin uyuşturucuyu bakın kim buldu19.10.2014
  EgeİZMİR’in Çeşme İlçesi’nde, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Norveç uyruklu T.D.K.’nın kullandığı otomobilden şüphelenince özel eğitimli ’Pchyo’ ve ’Jackie’ adlı 2 köpekle arama yaptı.Otomobilin gizli bölmelerinde, toplam 91 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.Uyuşturucunun içinde bulunduğu paketlerin köpekler tarafından fark edilmemesi için en dış bölümüne hayvan dışkısı konulduğu ve karbon kağıdına sarıldığı ortaya çıktı.
 • 245 bin euro ile kapıkule’den girerken yakalandılar - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  245 bin euro ile kapıkule’den girerken yakalandılar13.10.2014
  GündemEDİRNE’de Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapmak isteyen Türk ve Fransız uyruklu 2 kişi üzerinde 245 bin Euro ele geçirildi.Paraları Türkiye’ye sokabilmek için kıyafetlerine gizleyen şüphelilerin yöntemi gümrük memurlarını da şaşırttı.
 • Sınır kapılarında sıvı nikotin ve vizon kürkü ele geçirildi - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Sınır kapılarında sıvı nikotin ve vizon kürkü ele geçirildi24.09.2014
  GündemEDİRNE’de Kapıkule Sınır Kapısı’nda Türkiye’ye giriş yapmak isteyen bir TIR’da 2 bin 975 tüp sıvı nikotin, İpsala Sınır Kapısı’nda ise bir yolcu otobüsünde 2 bin 240 vizon kürkü ele geçirildi.
 • Kapıkule'de "kaçak eşya" operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kapıkule'de "kaçak eşya" operasyonu15.09.2014
  GündemKapıkule Gümrük Kapısı'ndaki operasyonlarda, oyun konsolu, elektronik devre ve otomobil parçası ele geçirildi.
 • Avrupalı Türk ailede eroin şoku - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Avrupalı Türk ailede eroin şoku25.08.2014
  AvrupaEdirne'de İpsala Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapan içinde 2'si çocuk 5 kişilik Avrupalı Türk ailenin bulunduğu otomobilde 10 kilo 300 gram eroin ele geçirildi.Gözaltına alınan sürücü G.D.tutuklandı.
 • Kapıkule'de Almanya plakalı araçta 21 kg eroin yakalandı - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kapıkule'de Almanya plakalı araçta 21 kg eroin yakalandı21.08.2014
  AvrupaEdirne'de, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen Almanya plakalı otomobilin kapı içleri ve tabanına yapılmış özel bölmelerde piyasa değeri 1 milyon 500 bin lira değerinde 20 kilo 776 gram eroin ele geçirildi.Gözaltına alınan otomobil sürücüsü ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • Kapıkule’de 113 kilo eroin ele geçirildi - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kapıkule’de 113 kilo eroin ele geçirildi05.08.2014
  GündemEDİRNE’de Kapıkule Sınır Kapısı’nda düzenlenen 2 ayrı operasyonda 113 kilo 294 gram eroin ele geçirilirken, gözaltına alınan iki kişi tutuklandı.
 • Kargoyla Bonzai - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kargoyla Bonzai05.08.2014
  GündemGÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yaptığı operasyonlarda toplam 5 kilo 643 gram bonzai adı verilen uyuşturucunun ele geçirildiğini açıkladı.Açıklamada, kargoda tespit edilen uyuşturucuların adreslerine gönderip, alıcıların gözaltına alındığı açıklandı.Şüpheliler daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
 • Kaçak akaryakıta suçüstü - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kaçak akaryakıta suçüstü04.08.2014
  EgeİZMİR’in Bornova İlçesi Pınarbaşı Semti’ndeki bir lojistik firmasına, İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından ihbar üzerine düzenlenen operasyonda, 4 bin 380 litre kaçak akaryakıt ele geçirdi.
 • El Paso'yu sollayacak! - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  El Paso'yu sollayacak!20.07.2014
  EkonomiTÜRKİYE’nin en büyük ikinci ihracat pazarı Irak’a açılan Habur Sınır Kapısı’nın kapasitesi günde 8 bin araca çıkarılıyor.
 • Kapıkule'de "kaçak altın" operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kapıkule'de "kaçak altın" operasyonu17.07.2014
  AvrupaOtobüs krikosuna gizlenmiş 868 gram külçe altın ele geçirildi
 • Kapıkule'de külçe altın operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kapıkule'de külçe altın operasyonu17.07.2014
  AvrupaEdirne'de Kapıkule Sınır Kapısı’ndan giriş yapmak isteyen bir otobüsün bagajında bulunan krikosunun içinde 1 külçe altın ele geçirilirken, Türk şoför Z.T.gözaltına alındı.
 • Sınırda "kaçak eşya" operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Sınırda "kaçak eşya" operasyonu15.07.2014
  AvrupaKapıkule ve İpsala gümrük kapılarındaki operasyonlarda, çok sayıda fotoğraf makinesi, tarım ilacı, otomobil ve bilgisayar parçası ele geçirildi
 • Çantadan 1750 mermi çıktı - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Çantadan 1750 mermi çıktı30.06.2014
  Avrupa
 • İpsala'da gergedan boynuzu ele geçirildi - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  İpsala'da gergedan boynuzu ele geçirildi15.06.2014
  GündemEDİRNE’de İpsala Sınır Kapısı’nda bir otobüste yapılan aramada 4 gergedan boynuzu, tespih yapımında kullanılan çok miktarda süs eşyası ve bir altın saat ele geçirildi.Olayla ilgili Türk sürücü A.O.gözaltına alındı.
 • İplik girişi! - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  İplik girişi!27.05.2014
  Ekonomiİstanbul Halkalı Gümrüğü’ne yönelik operasyonda 40 kişinin gözaltına alınmasına neden olan en önemli adres bu apartmanın giriş katı çıktı.Bu dairede olaylarla hiçbir ilgisi olmayan bir aile yaşıyor.Ancak ne hikmetse bu aile 4 ayda 17 milyon liralık iplik ithalatı yapmış.
 • 4 milyon 807 bin TL'lik vurgun - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  4 milyon 807 bin TL'lik vurgun28.04.2014
  EkonomiKocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan inceleme ve araştırmalarda bir madeni yağ firmasının 4 milyon 807 bin lira tutarında dolandırıcılık yaptığı ortaya çıkarıldı.Firma vergi dairesi adına sahte belgeler düzenliyordu.
 • Hava tüplerinin içinde 61 kilo eroin - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Hava tüplerinin içinde 61 kilo eroin25.04.2014
  EkonomiGümrük ve Ticaret Bakanlığı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Kapıkule Tır Gümrük Sahasına Türkiye’den çıkış yapmak üzere gelen TIR'da piyasa değeri 3.7 milyon lira olan 61 kilo eroin ele geçirildi.
 • Uydu takibiyle yedek parça yüklü TIR'a operasyon - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Uydu takibiyle yedek parça yüklü TIR'a operasyon21.04.2014
  AnkaraGümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, uydudan takip ettikleri araca Ankara'da düzenledikleri operasyonda 1 milyon 54 bin TL değerinde kaçak eşya ele geçirdi.
 • 1 milyonluk kaçak içki operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  1 milyonluk kaçak içki operasyonu14.04.2014
  EgeİZMİR'de bir ihbar üzerine operasyon düzenleyen İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü (KİM) ekipleri, paravan şirket kurularak ülkeye yasadışı yollardan sokulup piyasaya sürüldüğü belirlenen yaklaşık 1 milyon lira değerinde binlerce şişe gümrük kaçağı alkollü içki ele geçirdi.Olaya karıştıkları belirlenen 12 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
 • İzmir'de kaçak akaryakıt operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  İzmir'de kaçak akaryakıt operasyonu03.04.2014
  EgeİZMİR'in Çiğli İlçesi'ndeki bir TIR garajında, kaçak akaryakıt satıldığı yönünde ihbar üzerine operasyon düzenleyen gümrük muhafaza ekipleri, 9 bin 280 litre kaçak mazot ele geçirdi.
 • İzmir'de kaçak akaryakıt operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  İzmir'de kaçak akaryakıt operasyonu02.04.2014
  GündemİZMİR’in Çiğli İlçesi’ndeki bir TIR garajında, kaçak akaryakıt satıldığı yönünde ihbar üzerine operasyon düzenleyen gümrük muhafaza ekipleri, 9 bin 280 litre kaçak mazot ele geçirdi.
 • Lojistik firmasına kaçak akaryakıt baskını - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Lojistik firmasına kaçak akaryakıt baskını26.03.2014
  EgeİZMİR'in Kemalpaşa İlçesi'ndeki bir lojistik firmasına İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda yaklaşık 6 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.
 • Milyonluk operasyon - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Milyonluk operasyon19.03.2014
  EgeİZMİR'e yurtdışından, ölen kişiler üzerinden sahte belgelerle miras kalmış gibi gösterilerek vergisiz getirilen ve toplam değeri 1 milyon 300 bin Lira olan beş lüks otomobil düzenlenen perasyonla ele geçirildi.19 şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
 • Lüks otomobil operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Lüks otomobil operasyonu17.03.2014
  GündemİZMİR’e yurtdışından, ölen kişiler üzerinden sahte belgelerle miras kalmış gibi gösterilerek vergisiz getirilen ve toplam değeri 1 milyon 300 bin Lira olan beş lüks otomobil düzenlenen operasyonla ele geçirildi.
 • Gümrük muhafaza ekiplerinden milyonluk operasyon - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Gümrük muhafaza ekiplerinden milyonluk operasyon17.03.2014
  GündemİZMİR’e yurtdışından, ölen kişiler üzerinden sahte belgelerle miras kalmış gibi gösterilerek vergisiz getirilen ve toplam değeri 1 milyon 300 bin Lira olan beş lüks otomobil düzenlenen operasyonla ele geçirildi.19 şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
 • Gümrük’ten Chanel’e ‘kaçakçılık’ suçlaması - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Gümrük’ten Chanel’e ‘kaçakçılık’ suçlaması09.03.2014
  EkonomiBir süre önce ‘bavul ticareti yapma’ suçlamaları ile gündeme gelen dünya moda devi Chanel’e yönelik soruşturmayı yürüten Gümrük Müdürlüğü, fezlekesini savcılığa sundu.Fezlekede, Chanel, Türkiye’de sistematik olarak kaçakçılık yapmakla suçlanıyor.Şirketin Türkiye müdürü de dahil üç yönetici hakkında 2 yıldan 10 yıla varan sürelerde hapis cezası istendi.
 • Gümrük’ten Chanel’e ‘kaçakçılık’ suçlaması - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Gümrük’ten Chanel’e ‘kaçakçılık’ suçlaması09.03.2014
  AvrupaBir süre önce ‘bavul ticareti yapma’ suçlamaları ile gündeme gelen dünya moda devi Chanel’e yönelik soruşturmayı yürüten Gümrük Müdürlüğü, fezlekesini savcılığa sundu.Fezlekede, Chanel, Türkiye’de sistematik olarak kaçakçılık yapmakla suçlanıyor.Şirketin Türkiye müdürü de dahil üç yönetici hakkında 2 yıldan 10 yıla varan sürelerde hapis cezası istendi.
 • Kaçak mazot operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Kaçak mazot operasyonu24.02.2014
  GündemMERSİN Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Vergi Dairesi Başkanlığı ile Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla Karaduvar Mahallesi’ndeki balıkçı barınağı ve bir petrol istasyonunda yapılan çalışmalarda, yasal yollarla Türkiye’de serbest dolaşıma girdiği belgelendirilemeyen 14 bin 500 litre kaçak motorin ele geçirildi.
 • Bakan Yazıcı'dan 'operasyon' açıklaması - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Bakan Yazıcı'dan 'operasyon' açıklaması10.01.2014
  EkonomiGümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, dün Mersin'de gümrük memurlarını kapsayan operasyona ilişkin konuştu.Bakan Yazıcı, "Bir kamu görevlisi yaptığı hizmet için başka bir maddi beklenti içerisindeyse, toleransım sıfırdır.Hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayız" dedi.
 • Bunların hepsi ‘gizli kamera’ - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Bunların hepsi ‘gizli kamera’09.01.2014
  Gündemİzmir’de depo olarak kullanılan bir evde, yasadışı yollarla Türkiye’ye getirilen 2 bin 277 adet gizli kamera ile çok sayıda elektronik eşya ele geçirildi.
 • Mersin gümrüğünde operasyon - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Mersin gümrüğünde operasyon09.01.2014
  EkonomiMersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, "rüşvet aldıkları ve verdikleri" iddiasıyla aralarında 10 gümrük memurunun da bulunduğu 35 kişi hakkında operasyon başlatıldığı bildirildi.İstanbul'daki büyük rüşvet ve İzmir’deki liman operasyonları ilgili bakanlıklardan gizlenirken, Mersin’deki operasyonda bu kez farklı bir yöntem izlendi.Operasyona Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın "olur" vermesiyle düğmeye basıldığı ortaya çıktı.
 • Amasya'da kaçak akaryakıt operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Amasya'da kaçak akaryakıt operasyonu09.01.2014
  GündemGÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı Samsun Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri alınan bir ihbarı değerlendirerek Amasya Gümüşhacıköy’de bulunan bir istasyonu 1 ay süreyle takibe aldı.Yapılan takibin ardından operasyon düzenlenen istasyonda yasadışı yollarla satılan 2 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirdi.
 • Petrol istasyonunda 70 tonluk gizli tank - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Petrol istasyonunda 70 tonluk gizli tank09.01.2014
  GündemAMASYA’da bu yıl yapılan ilk akaryakıt kaçağı operasyonunda 70 tonluk gizli tank ve düzenek ortaya çıkarıldı, 2 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.İstasyon hakkında 2 milyon lira idari ceza uygulandı.
 • İzmir'de gizli kamera operasyonu - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  İzmir'de gizli kamera operasyonu08.01.2014
  GündemTürkiye'ye yasadışı yollarla sokulan 2 bin 277 adet gizli kamera ele geçirildi.
 • Meğer hepsi gizli kameraymış - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Meğer hepsi gizli kameraymış08.01.2014
  TeknolojiGümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı İzmir’deki gümrük ekipleri, piyasa değeri 500 bin TL olan usb, kalem, çakmak, bellek ve benzeri şekilde tasarlanmış toplam 2 bin 277 adet gizli kamera ele geçirdi
 • Brezilyalı turistin valizinde 7 kilo kokain - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Brezilyalı turistin valizinde 7 kilo kokain25.12.2013
  EgeİZMİR Adnan Menderes Havalimanı'nda yapılan operasyonla, Brezilyalı turist V.D.O.'nun valizinde, piyasa değeri 1.5 milyon lira olan, 7 kilo kokain ele geçirildi.
 • Ölülerin kaçak Mercedes'leri - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Ölülerin kaçak Mercedes'leri05.12.2013
  Ekonomiİzmir’de yürütülen Gümrük soruşturması, dikkat çekici yöntemlerle lüks otomobil kaçakçılığı yapıldığını ortaya çıkardı.Öncelikle yakın zaman önce vefat eden Türk gurbetçinin çocukları ile temasa geçiliyor.Ölen kişinin aracı miras yolu ile Türkiye’ye gönderiliyormuş gibi işlem yapılıyor.Araç Türkiye’ye, hiçbir vergi ödenmeden getiriliyor.Kullanılan mirasçının çocuklarına bin 500’er Euro veriliyor.Soruşturma belgeleri, Mercedes sahibiymiş gibi gösterilen kişilerden birinin de 1 yıl önce ölen felçli bir kadın olduğunu ortaya koyuyor.
 • Üzerinden 2.2 milyon TL'lik ziynet eşyası çıktı - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Üzerinden 2.2 milyon TL'lik ziynet eşyası çıktı05.12.2013
  EkonomiAtatürk Havalimanı'nda bir Portekizli'nin üzerinden 2.2 milyon TL'lik ziynet eşyası çıktı
 • Gümrüklerde timsah kafası da yakalandı paraşüt de - Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
  Gümrüklerde timsah kafası da yakalandı paraşüt de04.12.2013
  GündemBatı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinde bu yılın 11 aylık sürecinde 7 milyon 659 bin 430 lira değerinde kaçak malzeme yakalandı.
içinde

Kaçakçılık Ve İstihbarat Müdürlüğü


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz