Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  HTC Vive 10 dakikada tükendi

  Hürriyet Haber
  03 Mart 2016 - 05:50Son Güncelleme : 03 Mart 2016 - 05:52

  Tanıtıldığından bugüne kadar çıkışı birkaç kez ertelenen HTC Vive’ın ön sipariş yoluyla satışa çıkmasıyla birlikte sadece 10 dakikada tükendi.

  29 Şubat itibariyla ön siparişle satışa çıkan ve fiyat etiketi 799 dolar (yaklaşık 2400 TL) olarak belirlenen HTC Vive isimli sanal gerçeklik gözlüğüyle ilgili şirketten açıklama yapıldı.

  HTC'nin resmi Twitter sayfasında paylaşılan bilgiye göre şirket, 10 dakika içinde binlerce HTC Vive sattı. Oculus Rift'e kıyasla oldukça pahalı bir fiyattan satışa çıktığı için eleştirilen cihazın kısa sürede bu satış rakamını yakalaması ise dikkat çekti.

  Oculus Rift 599 dolardan satışa çıktıOculus Rift 599 dolardan satışa çıktı

  HTC Vive ürün kutusunun içinde sanal gerçeklik gözlüğün kendisi, iki adet kablosuz kumanda, Vive Link Box, iki adet Vive istasyonu ve bir çift kulaklık yer alacak.

  HTC Vive 10 dakikada tükendi

  Sınırlı bir süre için HTC Vive ücretsiz iki oyunla birlikte gelecek: Job Simulator: The 2050 Archives ve Fantastic Contraption. HTC, cihaz için NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9 290 veya daha ileri grafik kartlarını öneriyor.

  Android Marshmallow ile şifre zorunluluğu geldiAndroid Marshmallow ile şifre zorunluluğu geldi

  799 dolarlık fiyat, Oculus’un sanal gerçeklik gözlüğü için koyduğu fiyatta olduğu gibi (599 dolar) son kullanıcı için yine hayal kırıklığı. Bilindiği üzere iş sanal gerçeklik gözlüğünü almakla bitmiyor. Onunla uyumlu konfigürasyona sahip PC’ler için başlangıç fiyatlarının 900 dolar olduğu düşünülürse sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynamanın şu aşamada lüks sınıfına girdiğini söylemek mümkün.

  Etiketler: htc , htc vive , sanal gözlük
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı