MENÜ

Mega Varlık Yönetim

Mega Varlık Yönetim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mega Varlık Yönetim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27 Mega Varlık Yönetim haberi bulunmuştur.

Mega Varlık Yönetim Haberleri

Onlar da itirafçı oldu

Onlar da itirafçı oldu

ABD’yi 511 milyon dolar dolandırdıktan sonra Türkiye’ye kaçarken yakalanan Kingston kardeşler duruşmaya bir hafta kala suçlamaları kabul ederek itiraflarda bulundular. ABD’nin Utah eyaletindeki Mormon tarikatının önde gelen isimlerinden olan Jacob ve Isaiah Kingston, avukatları aracılığıyla tutuklu yargılandıkları Salt Lake City’deki federal mahkemeye verdikleri dilekçede, daha düşük bir ceza almak için suçlarını itiraf ettiler.

22.07.2019Gündem
Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bodrum Kervansaray otel satıldı. Mega Varlık Yönetim şirketinin sahip olduğu oteli iş insanı Şaban Kayıkçı aldı. Otelin devir işlemleri bu hafta yapılacak. Bir yıldır kapalı olan otelin önümüzdeki sezon yeni bir isimle hizmete alınacağı öğrenildi.

14.08.2018Ekonomi
ABD’li dev Türkiye’ye yatırım için atağa geçti

ABD’li dev Türkiye’ye yatırım için atağa geçti

Eylül ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD'de görüşen dünyanın önemli yatırım şirketlerinden Washakie Renewable Energy (WRE) LLC. Başkanı Jacob Ortell Kingston, geçen hafta Ankara ve İstanbul'da bir dizi görüşme yaptı. Ankara'da bir çok üst düzey isim ile görüşme yapan Kingston bu akşam da DEİK Başkanı Nail Olpak ile görüştü. Görüşmede, ABD'li şirketin Türkiye’de yapmayı planladığı yeni yatırımların konuşulduğu öğrenildi.

14.11.2017Ekonomi
İcradan satılan otelin ihalesi için fesih davası

İcradan satılan otelin ihalesi için fesih davası

Geçtiğimiz hafta icradan satışı yapılan Kervansaray Bodrum Oteli’nin icra ihalesinin feshi için dava açıldı. Bodrum İcra Hukuk Mahkemesi’nde açılan dava dilekçesine göre, ihalede bir dizi usulsüzlüğün olduğu savunuldu.

29.03.2017Ekonomi
Ünlü otel az önce icradan satıldı

Ünlü otel az önce icradan satıldı

Kervansaray Grubu’na bağlı Bodrum’daki otel, bugün yapılan icra ihalesi ile satıldı. 94 milyon 239 bin TL bedel belirlenen otel 47 milyon 150 bin TL’ye satıldı. Grubun Antalya Lara’daki otelin icra ihalesi ise önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak.

21.03.2017Ekonomi
JCR, Mega Varlıkın notunu yükseltti

JCR, Mega Varlık'ın notunu yükseltti

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating,
 Mega Varlık Yönetim A.Ş’nin planlanan ve tahvil ihraçlarını derecelendirerek 'Uzun Vadeli Ulusal Notu ‘nu “A- (Trk)” olarak yukarı yönlü revize revize etti; Kısa Vadeli Ulusal Notu ’nu ‘A-2’ olarak teyit etti. Böylece Mega Varlık,  JCR Eurasia Rating tarafından değerlendirlen varlık yönetim şirketleri arasında bu kategoride not ile değerlendirilen ilk şirket oldu.

9.03.2017Ekonomi
Kervansarayın iki dev oteli icradan satılacak

Kervansaray'ın iki dev oteli icradan satılacak

TÜRKİYE’nin önde gelen tekstilcilerinden Sayılgan Ailesi’ne ait Bodrum ve Antalya Lara’daki iki otelin icradan satışı için gün belirlendi. Kervansaray markası ile hizmet veren Antalya Lara’daki otel için 318 milyon TL, Bodrum’daki otel için ise 94 milyon TL bedel belirlendi. Bodrum'daki otel için ihale günü 21 Mart olarak belirlendi. İki otelin icradan satışına ilişkin şirket adına yapılan açıklamada ise, otellerin icradan satılmasına yol açan borçların ödenmesi için görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

8.03.2017Ekonomi
Mega Varlık Yönetimden başarılı tahvil ihracı

Mega Varlık Yönetim'den başarılı tahvil ihracı

Piyasalarda sıkıntıların yaşandığı bir süreçte Mega Varlık Yönetim A.Ş başarılı bir tahvil ihracı gerçekleştirdi.

22.11.2016Ekonomi
Çinli banka 46 milyon liralık batık kredisini 575 bin liraya sattı

Çinli banka 46 milyon liralık batık kredisini 575 bin liraya sattı

Tekstil Bankası'nı satın alarak Türkiye'de giriş yapan Çinli ICBC, sorunlu varlıklarını bir paket halinde varlık yönetim şirketlerine sattı. Banka, Tahsili gecikmiş 8.8 milyon liralık kredi kartı alacağını 800 bin liraya, 46 milyon liraya yakın ticari kredi alacağını ise 575 bin liraya sattı.

24.06.2016Ekonomi
Mega Varlık Yönetime ‘yatırım yapılabilir’ notu

Mega Varlık Yönetim'e ‘yatırım yapılabilir’ notu

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating,
 Mega Varlık Yönetim A.Ş’nin planlanan ve tahvil ihraçlarını derecelendirerek ‘Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu ‘BBB+/ Pozitif’,
Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise ‘A-2 /Stabil’ olarak belirledi. Bu değerlendirmeye göre, Mega Varlık A.Ş, ulusal düzeyde yatırım yapılabilir kategorisine alınmış oldu.

29.04.2016Ekonomi
Yılların markası Ulusoyun 24 otobüsü daha bugün icradan satılıyor

Yılların markası Ulusoy'un 24 otobüsü daha bugün icradan satılıyor

Geçtiğimiz günlerde 26 otobüsü icra ihalesi ile satışa konulan Ulusoy’a ait 24 otobüs için de bugün icra ihalesi düzenleniyor. Söz konusu otobüsler için belirlenen toplam değer 12,2 milyon TL. Otobüsler icradan satıldığı için, belirlenen muhammen bedelin yüzde 50’sine alıcı bulabilecek.

14.04.2016Ekonomi
Sanayi ürünü  çöplüğüne döndük

Sanayi ürünü çöplüğüne döndük

Türkiye’nin en güçlü 50 kadını arasında olan, bu yıl İhracatın Metalik Yıldızı ödülüne layık görülen Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, “Türkiye ancak üreterek, sanayi alanındaki yatırımlarını güçlendirerek büyüyebilir. 4.0 Sanayi Devrimi’ni yakalamamız için katma değerli ürünler üretmeliyiz ve güçlenmeliyiz. Türkiye’de bunu sağlamak için büyük projelerde yerli malı kullanılmalı, Türkiye’ye giren sanayi ürünleri denetlenmeli. Türkiye sanayi ürünü çöplüğüne döndü” dedi.

5.05.2017Ekonomi
Türkün hızı şaşırttı

Türk'ün hızı şaşırttı

Yılda ortalama 600 bin yeni konut üretebilen, son 5 yılda ilan ettiği mega projelerin büyük bölümünü tamamlayan ve halen dünya çapında büyük projelerin inşaatını da finansman sorunu yaşamadan sürdüren Türkiye, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de rakiplerini kıskandırdı.

16.03.2017Ekonomi
S&Pden Varlık Fonu açıklaması

S&P'den 'Varlık Fonu' açıklaması

S&P Türkiye Varlık Fonu'yla ilgili kamu varlıklarını kaldıraca alma aracına benziyor; merkezi yönetim üzerinde mali yükümlülük oluşturup oluşturmayacağını izleyeceğiz açıklamasında bulundu.

10.02.2017Ekonomi
Maliye Bakanından varlık fonu açıklaması

Maliye Bakanı'ndan varlık fonu açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, uluslararası iyi uygulama örneklerine uygun bir varlık fonu düzenlemesinin Türkiye'ye kazandırıldığını belirterek, "Türkiye Varlık Fonu, mevcut bütçeye paralel bir bütçe asla değil" dedi.

22.08.2016Ekonomi
Dubai ye Türk Akını

Dubai' ye Türk Akını

Dünyanın en önemli fuarlarından Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı 8-10 Eylül tarihleri arasındagerçekleşiyor. Yaklaşık 60 Türk şirketinin gayrimenkul fuarına çıkarma yapması bekleniyor. 4 bin metrekare alanda yer alan şirketler onlarca gayrimenkul projesini yatırımcıların beğenisine sunuyor. Körfez ülkeleri yatırımcılarının Türkiye’ye ilgisinin katlanarak arttığını belirten Türk inşaat sektörü temsilcileri fuar boyunca hem sıcak satış yapmayı hem de işbirlikleri geliştirmeyi hedefliyor. Bu yıl alanı daha da genişletilen fuara 51 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

7.09.2015Advertorial
Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevapladı

Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevapladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV canlı yayınında soruları cevapladı. Kılıçdaroğlu, "kaynak" eleştirilerine, "79 yılda harcanan paradan çok daha büyük bir para son 12 yılda harcandı. Harcanan fazla para 1 trilyon 900 milyar dolar. 79 hükümetten daha fazla para harcadılar. Bütün vatandaşlarım, elini vicdanlarına koyup şu sorunun yanıtı versinler. 12 yılda ne yapıldı?" cevabını verdi. CHP Lideri, Atilla sertel'in adaylığının düşmesiyle ilgili olarak "Ön seçime girdi, başarılı oldu. İyi bir gazeteci, sizin meslektaşınız. Şikayet edenleri araştırıyorum. Onlar bizim partiliyse kesinlikle partide kalmayacaklar" dedi.

20.04.2015Gündem
RMK Marine ilk muharip gemisini kızağa koydu

RMK Marine ilk muharip gemisini kızağa koydu

RMK Marine tersanesinde yapılan özel sektörün yapmakta olduğu ilk ve en büyük muharip sahil güvenlik arama kurtarma gemisi 'Dost' kızağa koyuldu.

7.10.2009Ekonomi
Cevahir’i dünyanın en başarılı alışveriş merkezi yapacağız

Cevahir’i dünyanın en başarılı alışveriş merkezi yapacağız

Alışveriş merkezinin yarı hissesi için 422 milyon doları gözden çıkaran Kuveyt devletinin İngiliz şirketi St. Martins’in CEO’su Nigel Brown, merkezi Pradera’nın yöneteceğini açıkladı. Brown, "Çok memnunuz. Bu St. Martins için kilit anlaşmaydı. Cevahir’i dünyanın en başarılı alışveriş merkezi yapacağız" dedi.

15.11.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

İthal hammaddeyle Türkiye’de üretilen çelik yerli olmaz mı

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde Türkiye’deki demir-çelik üretimiyle ilgili bir rapor hazırlattı. Sektörü topladı, rapordan çıkan mesajı paylaştı:

11.06.2017

Paralel bütçe, paralel merkez bankası

İÇİNE kamu şirketleri ve bankaları devredilen Varlık Fonu’na, paralel bütçe yanında; hem paralel Hazine, hem de paralel merkez bankası işlevleri biçildiği anlaşılıyor. Hem borçlanma yapması, hem de elindeki fonlarla piyasalara müdahale etmesi.

7.02.2017

Bireysel tasarrufa kamu ‘direksiyonu’ olur mu?

94 milyar TL’lik İşsizlik Fonu devlet tarafından enflasyonun altında bir getiri ile yönetilirken, politikacılar özel kesimin sağladığı getiriyi yetersiz buluyor.

8.03.2016

Çukurova’ya bir ihanet daha...

ÇAPKINLAR üzgün, yatacak yer bulamıyor... Kuşcenneti kan ağlıyor... Balıklar telef olmakta... Binlerce yıldır Çukurova’yı besleyen Ceyhan Nehri’ni kuruttular.

7.02.2013

Sağlık sistemi çöküşte...

SAĞLIKTA işler hiç iyi gitmiyor. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarında çizdiği 'pembe tablo'ya uymayan tam tersi olaylar yaşanıyor.

27.12.2006