MENÜ

Burdur Mutfağı

Burdur Mutfağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Burdur Mutfağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23 Burdur Mutfağı haberi bulunmuştur.

Burdur Mutfağı Haberleri

İlber Hoca’nın sözüne uydular... “Evlenip mobilyacı gezeceklerine dünyayı geziyorlar”

İlber Hoca’nın sözüne uydular... “Evlenip mobilyacı gezeceklerine dünyayı geziyorlar”

Yeşim ve Özkan Kara çifti yollarda olan iki gezgin. Onların evlenirken hayallerinde ‘sade ve özgür’ bir yaşam vardı. Önce Türkiye’de dolaşmaya başladılar. Denizli’de tanıştıkları Elif Teyze ve Mehmet Amca’nın kendi tasarladıkları karavanı görünce ‘hayallerindeki yaşam’ı buldular. Amerika’ya gidip bir karavan satın aldılar. Şu sıralar Meksika’dalar. Kara çiftiyle yaşadıkları serüveni, nasıl böyle bir karar verdiklerini konuştuk.Serkan OCAK / serkan.ocak@hurriyet.com.tr

23.09.2018Seyahat
Beş gezgin beş öneri (KASIM)

Beş gezgin beş öneri (KASIM)

Havaların iyice soğuyup kışa sayılı haftalar kalan şu günlerde, internet sitemizde yazan beş gezgin yazarımıza ‘Kasım’ ayında nereye gitmeli, neler yapmalı?’ diye sorduk. Beşinden de oldukça güzel, eğlenceli ve bütçeyi pek sarsmayacak öneriler geldi. Kasım ayının gelmesiyle birlikte soğuyan havalarda tatil planı hazırlığındaysanız bu listemiz tam sizlik…

9.11.2017Seyahat
2016’nın dev mönüsü

2016’nın dev mönüsü

Mutfağımızın dünyada yeri nerede? Geçmişi nedir? Geleceği var mıdır? Kimi bilerek, kimi bilmeden ahkâm keser. Kimi birkaç asırlık kebabın şarapla iyi gideceğini söyler... Bu hafta size, 2016’da tadına bakmanız gereken geleneksel lezzetleri sıralayacağım. Tatlarına bakarsanız, yukarıdaki sorulara rahatlıkla yanıt verebilir, bilerek ukalalık yapmış olursunuz.

12.12.2015Hürriyet Pazar
100 tarihi lokanta

100 tarihi lokanta

Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Oğuz Erkara bir lokantaya gittiğinde sadece karın doyurup, hesap ödemekle yetinmeyenlerden. Yiyip içtikleri onun olsun, gördüklerini anlatmaya karar vermiş. Türkiye’nin en eski lokantalarından 100 tanesinin tarihçe ve hikayelerini araştırıp ‘100 Tarihi Lokanta’ adlı bir kitaba dökmüş. Sebep; Türk lokanta kültürüne duyduğu büyük merak

23.10.2010Seyahat
Ekolojik tarım çiftliğinde alternatif tatil

Ekolojik tarım çiftliğinde alternatif tatil

Ekolojik tarım turizmi; bahçeyi, toprağı özleyen şehir insanları için alternatif olarak ortaya çıktı. Buğday Derneği’nin yürüttüğü TaTuTa projesi sayesinde, ekolojik tarım yapılan çiftliklere gidip konaklamak, çiftçiliğin nasıl yapıldığını görmek, hatta bizzat üretimde bulunmak mümkün. Türkiye’de bu kapsamda tam 69 çiftlik var. Yalova’daki Thuya Eko Pansiyon da bu çiftliklerden biri.

9.02.2006Seyahat
Kara kış Türkiyeyi esir aldı

Kara kış Türkiye'yi esir aldı

Soğuk ve yağışlı hava yaşamı olumsuz etkiledi. Sıcaklıklar 8-10 derece düştü. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde elektrikler kesildi, çatılar uçtu, çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Kara, deniz ve hava ulaşımı aksadı. TEM Otoyolu'nun İstanbul-Edirne arası kapandı. Karneler bugün verildi, okullar erken tatile girdi. Antalya'da fırtınanın hızı, saatte 113 kilometreye ulaştı.

22.01.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Anadolu’dan Fransa’ya geçtim

Güney Fransa’nın Provence bölgesindeki bir köy meydanında bistro kafede oturuyorum. Masanın üzerindeki menüden hangi yemeği seçsem diye bakınırken, “Acaba yöresel Fransız mutfağının en önde gelen yemekleri nelerdir?” diye düşünmeye başladım.

30.06.2018

2016’nın dev mönüsü

Mutfağımızın dünyada yeri nerede?

12.12.2015

Kültür turizmine yatırım yapan gözü pek kim?

BİR kaç yıl öncesine kadar turizm çevrelerinde “ güneş, deniz, kum out”, “kültür turizmi in” deniyordu.

25.08.2014

Türk mutfağı markalaşma yolunda

GEÇENLERDE All Design 2013 için İstanbul’a gelen Siyah Kuğu’nun yönetmeni Darren Aronofsky ile Nar Lokantası’nda yan yana düştük.

23.03.2013

Diyet yapan okumasın...

BAZILARI zanneder ki, haber dediğin "5N 1K"dır...

12.01.2008