ANKARA HABERLERİ

Gürültüyle mücadele

Hürriyet Haber
19.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Amfi ve hoparlör kullanarak satış yapan seyyar satıcılara yönelik denetimler aralıksız sürdürülüyor.

Hürriyet Haber

KEÇİÖREN Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe genelinde amfi ve hoparlör kullanarak satış yapan seyyar satıcılara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Keçiören’de yaya ve araç trafiğini engelleyen satıcılarla mücadele eden ekipler, amfi, hoparlör, mikrofon, megafon, anons sistemi gibi araçlara el koyarak gürültü kirliliğini engelliyor. Keçiören Belediyesi ekiplerince denetimler kapsamında seyyar satıcıların araçlarına el konularak değişik sürelerle parka çekiliyor. Seyyar satıcıların araçlarında bulunan ses cihazlarını söken ekipler terazi ve hoparlör gibi alet ve araçları emanete alıyor. Bu kapsamda Keçiören’de ekipler tarafından emanete alınan ancak daha sonra sahipleri tarafından alınmayan 420 adet hoparlör, 163 ses cihazı ve 318 terazi imha edildi.

Denetimler sürecek

Keçiören’de denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, vatandaşların rahatı ve huzuru için seyyar satıcılara müsaade edilmediğini kaydetti. Seyyar satıcılarla yasal çerçeve içerisinde mücadele edildiğini ifade eden Ak, “Belediye ekiplerimiz görevlerini yaparken Keçiörenlilerin huzurunu ön planda tutuyor. Keçiören’de denetimlerimizle gürültü kirliliğine izin vermiyoruz. Keçiörenlilerin huzuru ve refahı için denetimler aralıksız sürdürülüyor, sürdürülecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gürültüyle mücadele hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürültüyle mücadele haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı