Dünya Haberleri

DÜNYA

  Güney Afrika’dan sonra 'en büyük Mandela' Filistin'de açıldı

  AA
  27.04.2016 - 10:45 | Son Güncelleme: 27.04.2016 - 11:31

  Güney Afrika dışındaki en büyük Mandela heykelinin açılışı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın katılımıyla gerçekleşti.

  Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ramallah'ta Güney Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela heykelinin açılışını yaptı. Güney Afrika dışındaki en büyük Mandela heykelinin açılış törenine Abbas ve Filistinli bakanların yanı sıra ülkede bulunan büyükelçi, konsolos ve diplomatlar ile çeşitli Filistinli grupların temsilcileri katıldı. 

  6 METRE BÜYÜKLÜĞÜNDE

  Ramallah Belediye Başkanı Musa Hadid, burada yaptığı konuşmada, Mandela'nın verdiği özgürlük mücadelesine ve Filistin halkı nezdindeki önemine dikkati çekti ve heykelinin Ramallah'ta bulunmasının kendileri için özel bir anlam taşıdığını ifade etti. Güney Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela heykeli geçen perşembe günü Güney Afrika'nın Johannesburg kentinden Filistin'in Ramallah kentine getirilmişti. Güney Afrika dışındaki en büyük ve ilk Mandela heykeli olma özelliği taşıyan 6 metre yüksekliğindeki heykelin tüm masrafları Johannesburg Belediyesi tarafından üstlenilerek Ramallah'a gönderilmişti. 

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı