GeriGündem YDS sınavı ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? İşte 2019 YDS sınav tarihleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YDS sınavı ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? İşte 2019 YDS sınav tarihleri

YDS sınavı ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? İşte 2019 YDS sınav tarihleri

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ve yüksek lisans öğrencisi adayları gibi çok sayıda vatandaşın sabırsızlıkla beklediği Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) 2019'da yapılacağı tarihler şimdiden merak konusu oldu. Peki, YDS ne zaman yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan YDS bu yıl üç kez yapıldı. Gözler şimdi 2019'da düzenlenecek YDS sınavlarının tarihlerinde. ÖSYM'nin yayınladığı takvimine göre sınavların yapılacağı tarihleri öğrenmek isteyen vatandaşlar araştırmalarına hız verdi. İşte, 2019 YDS sınav tarihleri...

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) 24 Mart'ta, 2019-YDS/2 8 Eylül'de, 2019-YDS/3 ise 1 Aralık'ta yapılacak. Sonuçlar sırasıyla 19 Nisan, 1 Ekim ve 24 Aralık tarihlerinde duyurulacak.

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesi ve 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından uygulanmaktadır.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle